Bankacılık Haberleri

Yapı Kredi Bankasından Satılık İcralık 2. El Araçlar, İcralık Araç Alma Şartları

Yapı Kredi Bankasından Satılık İcralık 2. El Araçlar, İcralık Araç Alma Şartları

İcradan satılık araç olmasının başlıca nedeni, bankaların vermiş oldukları taşıt kredilerine koydukları ipotekler ve bu kredilerin geri ödemesinin yapılmaması nedeniyle el konularak tekrar satışa çıkarılmasıdır. Her bankada olduğu gibi Yapı Kredi Bankası ikinci el araç satışı yapabilmektedir. Maddi ve manevi olarak size de uyması halinde çok daha uygun fiyatlara ve çok daha iyi şartlarda çeşitli türlerde araç alımı yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Satılık 2. El Araç Listesi, bankanın resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. Başlı başına alım ve  satım işlemleri için birebir banka ile muhatap olmanız gerekiyor. Dijital ortamlarda inceleyebildiğiniz aracı fiziki olarak incelemeniz de mümkün fakat bu aracın bulunduğu il ve banka şubesi ile iletişime geçilmesi gerekir. Yani araç Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde olabilir bu nedenle fiziki olarak incelemeniz zorlaşacaktır.

Teminat Yatırıyorsunuz

Her ihalede olduğu Yapı Kredi Bankasından Satılık ikinci el araç satışlarında da aracın muhammen bedeli üzerinden teminat yatırmanız gerekir. Bu teminat tutarı yüzde 20 oranlarında. Yani 100 bin liralık bir araç alacaksanız 20 bin lira teminat yatırmanız gerekebilir. İhale sonrası aracı alamazsanız yani ihaleyi alamazsanız bu yatırmış olduğunuz teminat size iade ediliyor.

Dijital ortamlarda ilana çıkan araçlar ile bilgiler mevcut. Araca ait en önemli bilgi sunulan ekspertiz raporları. Burada araçlar hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşırken, hasar kayıtları ve hasarlarını da öğrenebiliyorsunuz.

İhaleye Katılmak İçin Sözleşme İmzalıyorsunuz

Yapı Krediden Satılık Araç almak isteyenler banka şubesine giderek almak istedikleri araç için teminatını hemen yatırmak ve sözleşme imzalamak zorundalar. Burada satılan araç ile ilgili yapılacaklar ve süreç ayrıntılı olarak belirlenmiş. Çünkü anlaşmazlık durumunda büyük bir maddi delil olarak kabul ediliyor.

İcralık Araç Satışı ihalesine girmenizin ardından araca en yüksek bedeli teklif eden aracın yeni sahibi oluyor.  Alınacak aracın muhtemel ruhsatının kayıp olması, uzun süre beklemesinden dolayı çalışmaması, tamir ve çekici gibi masrafların alıcı tarafından karşılandığını da ayrıca hatırlatalım.

Ticarete Dönüştürülmüş

Toplum tarafından çok doğru bulunmayan icradan satılık araç alımı ticari bir faaliyet haline dönüştürülmüş. Türlü yollardan alınan hacizli araçların yüksek bedellere satılması nedeniyle ciddi oranlarda kâr yapan kişi ve firmalar bu nedenle satışlarını yakından takip etmektedir. Sizlerde araç almak istemeseniz dahi bu satışları yakından inceleyebiliyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ