Bankacılık Haberleri

Akbank Araç Yenileme Kampanyası (Taşıt Kredisi)

Akbank Araç Yenileme Kampanyası (Taşıt Kredisi)

Akbank Araç Yenileme Taşıt Kredisi Sene sonlarında otomobil markaları ellerinde bulunan stokları eritmek adına daha avantajlı fiyatlar eşliğinde bir biri ardına kampanyalar düzenleme yoluna giderler. Bu kampanyalara bankaların katılımıyla hareketli bir dönem geçirmeye başlarlar.

Neden Yenileriz?

Gerçek ve tüzel kişilikler ellerindeki araçları yenilemek, avantajlı vergi oranlarında faydalanabilmek için taşıtlarını yenileme yolunu seçebilirler. Bunların yanında eskiyen ve yıpranan aracı olan vatandaşlar sürekli arıza vermelerinden dolayı kullanmış oldukları araçlarını yenileme ve modellerini yükseltmek isteyebilirler.

Taşıt almanın ve yenilemenin bu saydıklarımızdan başka birçok sebebi bulunabilir. Burada taşıt alımında kişinin bütçesi önemlidir. Hatırı sayılır bedeller ödediğimiz araçların finansmanını karşılamak ise çoğu zaman bankalara düşmektedir. Bu bankalardan Akbank Taşıt Kredisi veren kuruluşlardan sadece biridir.

Hangi Araçlara Taşıt Kredisi

Akbank taşıt yenileme kredisi hem sıfır km hem ikini el araçlar için alınabiliyor. Alacağınız kredinin faiz oranı sigortalı ve sigortasız olarak iki farklı şekilde tahsis edilirken almak istediğiniz araç markasına göre farklılık gösteriyor. Bu farklılığın nedeni ise bankanın ticari ortağı olan ürünün satışını artırmak. Bu nedenle Toyota markalı bir araç için kredi faizini daha az ödemiş oluyorsunuz.

Akbank Taşıt Kredisi başvurusu için istenilen belgeler ise kimliğiniz, ikametgah adresinizi gösterir belge ve maaş bordronuz yeterli olurken ikinci el araç alımında biraz daha farklılık oluyor.

40 Bin Lira İçin Ne Kadar Öderim?

Sizler için 40 bin lira alacağınız taşıt kredisi için örnek hesaplamalar çıkardık. Toyota markalı bir arç için 36 ay 1.457,68 TL, 48 ay için ise 1.187,07 TL ödemelisiniz. Eğer 2. El bir Toyota almak istiyorsanız faiz oranımız % 1,31. 36 ay 1.463,49 TL, 48 ay için ise 1.463,49 TL taksitiniz olacaktır.

Farklı marka bir kullanılmamış araç alıyorsanız 40 bin lira için % 1,34 faiz oranı ile 36 ay 1.472,23 TL, 48 ay iin ise 1.202,26 TL ödeyeceksiniz. İkinci el bir araç ise alacağınız kredinin faiz oranı % 1,36. 36 ay 1.208,37 TL, 48 ay 1.478,08 TL ödeyeceğiniz taksitiniz olacaktır.

Geçmiş dönemin lüks aracı olarak görülen otomotiv sektörü her geçen gün genişleyen teknolojiyle daha büyüyor ve daha çok ihtiyaç halini alıyor. Bu arada verilen teşvik ve destekler ile özellikle sene sonlarında araç yenileme yoluna gidilmesi otomotiv sektörünü canlandırıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ