Bankacılık Haberleri

Vakıfbank’tan Satılık 2. El İcralık Araçlar, Alma Şartları

Vakıfbank’tan Satılık 2. El İcralık Araçlar, Alma Şartları

İcradan satılık araç listesinde yer bulan bankalar uygun fiyatlı araba almanın alternatif yollarından birisi olarak kabul ediliyor. Sizler için hazırladığımız makale ile Vakıfbank’ın satılığa çıkardığı icralık araçlar ve bu araçların alımı için nasıl bir yol izlendiği hakkında bilgi vermek istedik. Özellikle bilgi amaçlı olduğuna ayrıca parantez açmak isteriz, çünkü bizler bu satışlara aracılık etmiyoruz.

Sayfamızın sonunda bulacağınız link ile Vakıfbank’ın satılık araç listesine ulaşabilir ve inceleme imkanına sahip olabilirisiniz. Buradan eğer beğendiğiniz bir araç çıkar ve almak isterseniz öncelikli yapmanız gereken husus herhangi bir Vakıfbank Şubesine giderek icradan satılık araç  ihalesine katılım için sözleşme imzalamanız ve bu araç için yüzde 5 tutarındaki ihale teminatının yatırılması gerekir. Buradan teminatın yanacağına, alamayacağınıza dair korkunuzu hemen anlar gibiyiz. Merak etmeyin. İhale sonunda ihale size kalmaz ve aracı alamazsanız bu teminatı size iade ediyorlar. Fakat ihale sonrası siz kazanır ve aracı almaktan kaçınırsanız burada bu teminatınız bankaya gelir olarak kayıt altına alınıyor. Bu imzalamış olduğunuz sözleşme şartlarında da bulunuyor.

Bankadan Satılık ve icradan satılık araçlar listesine ulaşmanın en kolay yolu günümüzün yıldızı internet. Bir çok kesim meslek haline getirmiş bu mecraları fakat yine de asıl tüketici konumundaki araç kullanıcılarının bir çoğunun bu husustan haberi bulunmuyor. Yakın dostlardan duydukları en ucuz araç alma şekli haline gelen bankadan ve diğer icralık araç satışları arayışını internetten yapanlar en doğru bilgilere ulaşma çabası içerisinde.

İstenen Belgeler

Aracı almak isteyen kişi ile imzalanan protokol çerçevesinde kişinin kimlik fotokopisi gerekiyorken, aracı tüzel kişilik alacaksa bu kişiliğin yetkilisinin araç alabileceğine dair yetki belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve kişiliğin vergi levhası gerekiyor.

Araçlara Nasıl Teklif Vereceğim?

İmzalanan şartname sonrası vermiş olduğunuz cep telefonunuza yada e-mail hesabınıza banka tarafından sisteme girebileceğiniz şifre gönderiliyor. Bu şifre ile kullanıcı adınız ilgili sayfaya yazarak giriş yapıyorsunuz ve istediğiniz araca buradan teklif verebiliyorsunuz. Bütün işlemler dijital ortamlarda yapıldığı için sonraki süreçte ihaleye teklif verilip verilmediğini de izleyebiliyorsunuz. Teklif verilirde sizde artırmak isterseniz buradan artış sağlıyorsunuz. İcradan satılık araç sisteme giriş için kullanıcı adınız TC kimlik numarası oluyor. Tüzel kişiliklerin ise vergi numarası ile giriliyor.

İcralık Araç İhale Süreci Nasıl Oluyor?

Araca ihale ile teklif verilmesi neticesinde ihale süreci başlıyor ve üç gün sürüyor. Bu üç gün içinde en yüksek tutarı veren aracı almaya hak kazanıyor. Fakat sürenin bitmesine 30 dakika kalmışken yeni bir teklif verilmesi ile ihale süreci bir 30 dakika daha uzuyor. Bu uzayan sürede bir teklif gelmezse ihale sonuçlanıyor, fakat yine teklif gelirse her otuz dakikada bir uzayabilir.

Araçları Nasıl İncelerim?

Vakıfbank’tan satılık 2. el güncel araç listesini https://vakifbankarac.intengo.com/index.intengo sayfasından anlık olarak inceleyebilirsiniz. Vakıfbank’a ait internet sitesi olan bu adreste güncellemeler banka tarafından gerçekleştiriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Tuğra dedi ki:

    Bankadan icralık araç satışı. Hem üzüldüm hem fiyat açıssından uygun olması için şaşırdım. Sonuçta herkes kabulleniyor.

  2. Abdurrahman dedi ki:

    Bu işin ticaretii yapan biisi olarak bu kadar bilgiye sahip olmak sevindirdi beni

  3. Faik dedi ki:

    Online ihale aşamasını görüyor olmak güzel. Fiyat veren kimsede çıkmıyor. Sanırım çok uygun fiyata alacağım

BİR YORUM YAZ