otomotivTaşıt KredileriZiraat Bankası

Ziraat Bankasından Satılık 2 El Araçlar

Kullanılmış araç alımında alternatif bir yolunuzda borcu ödenemeyen araçların alımı ile olabiliyor. Çok daha ekonomik olarak elde edilen aracınız ayrıca çok daha yüksek modelli olabiliyor. Daha düşük tutarlarda araç satışı yapılan bu yollardan birisini de Ziraat Bankası İkinci El Araç Satışları ile sizlere sunuluyor.

Maddi beklentileri karşılamanın en kolay yolu olarak ekonomi piyasasına yön Veren bankalar bizlerin ihtiyacına hızlı çözüm sunarken aynı zamanda verdiklerini fazlasıyla geri ödenmesini ister. Krediyi alan muhtemel gelirleri ile bu meblağı ödemek düşüncesi iken yine muhtemel gelişen olaylar borcun ödenmesine engel olabiliyor.

Taşıt Kredilerinde İpotek Konuluyor

Tüketici kredilerinde oluğu gibi taşıt alımlarında bankalar kendilerini güvence alabilmek için vermiş oldukları taşıt kredilerine istinaden alınan araca ipotek koyma yoluna giderler. Borcun ifası sonrasında da bu ipoteği kaldırırlar ve taşıt asıl sahibinin olmuş olur.

Buraya kadar her şey istenildiği gibi gelişir. Fakat kredi borcunun taksitleri sekteye uğrar ve geri dönüşü sağlanamaz hale gelirse banka doğal olarak borcun karşılığını ipotekli araçların satışından sağlanacak gelirler ile borcun tahsil edilmesi yoluna giderler. Bu nedenle elinde olan araçlar ve gelmesi muhtemel araçları elinden çıkarabilmek için sistem geliştirilerek Ziraat Bankası İkinci El Araç Satışları yapmaktadır.

İcralık Araç Alımı Mantıklı mı?

Bankadan Satılık İcralık araç alımı hususunu nasıl değerlendirmeye alırsınız bu sizlerin bileceği bir konu. Fakat borçtan dolayı el konulan araçların en kısa sürede satışının sağlanması bu borçlu kişilere yapılması gereken yardımların başında geliyor. Satışın gerçekleşmesi için uzayan süreler faiz yükü altına girmiş olduğundan borçlu kişinin cebinden çok daha fazla para çıkması anlamına geliyor. Bu nedenle “Ağlayanın malı kimseye yaramaz” gibi bir cümle kurmak yerine mantıklı bir yaklaşım göstermek konuya vakıf olmak için önemli adımlardan.

Konumuzu biraz daha yaymadan asıl bahsetmek istediğimiz noktaya gelirsek Ziraat Bankası 2. El araç satışı dijital kanallardan yapılabiliyor. İlgili internet sitesine giriş yapmanız taşıt alımı için ilk adım oluyor. Burada araçlar hakkında ayrıntılar mevcut. Araçlara ait özellikler, hasarları, teknik bilgileri dışında fotoğraflarını da inceleyebiliyorsunuz.

Taşıt Alımı İçin İhale Yapılıyor.

Banka nezdinde bulunan araçlardan almak isteyen kişiler öncelikle banka şubesine giderek araca belirlenen muhammen bedelin yüzde altısı kadar teminat yatırması gerekiyor. Burada size verilecek sözleşmeyi kabulünüzle birlikte atacağınız imza ile işlemlere başlayabiliyorsunuz. Tabi burada merak ettiğiniz konu yatırdığınız paranın akıbeti oluyor. Hemen söyleyelim ki endişelenmeyin. İhaleyi siz alamazsanız, yani kazanamazsanız bu yatırmış olduğunuz ücreti iade alabiliyorsunuz. Halkbank’tan satılık araçlar da Ziraat Bankasına yakın bir şekilde gerçekleştiriliyor.

İhaleye girebilmeniz için Nüfus cüzdanınız yeterli. Tüzel kişilik için araç alacaksanız Ticaret Sicil Tasdiknamesi ve şirkete yetkili olunduğuna dair belge ve noter onaylı imza sirküleri istenilenler arasında.

Sisteme Giriş İçin Şifre Geliyor.

Bankaya başvurmanızın ardından sisteme giriş yapabilmeniz için gerekli giriş şifreleri telefonunuza SMS yardımıyla geliyor. Bu şifreler sonrası giriş yaparak istediğiniz araca teklif verebiliyorsunuz.

KDV Ödeyecek miyim?

Aldığınız araca KDV ödemiyorsunuz. Bankaların KDV mükellefi olmaması bu masrafı ödemeniz anlamına geliyor. Satılan araç için fatura kesilmediği gibi, yatırdığınız ücreti gösteren dekont resmi işlemleriniz için yeterli oluyor.

Araç sizin bulunduğunuz ilde satışa çıkarılmamışsa, teknik olarak bulunduğu ilde ilgili görevliden iletişim araçları ile de bilgi alınabiliyor.

Bankanın Resmi İnternet Sitesinde İlanları Bulunuyor

İkinci el araç alımında maddi açıdan çok daha elverişli bir alternatif olan Ziraat Bankası ikinci el araç satışları satılan ve yeni gelen araçlar ile sürekli güncellenmekte. Bu nedenle https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo;jsessionid=704C6F4742C933895FA045F01A6D9D33 sayfasını ziyaret ederek araçları inceleyebilirsiniz.

Dönem dönem katılan araçlar ile yelpazesi genişleyen icradan satılık araç listesi sayfadan takip edilebiliyor.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Daha öncede duymuştum bankadan ucuza araba olayını. Fakat sitenizden aldığım kısa bilgiler eşliğinde başvurduğum ihaleden kendime güzel uygun modelli bir araba aldım. Bilgileriniz için teşekkür ediyorum.

  2. Ziraat Bankasının icralık araç listesini sürekli takip ediyorum. Şu alacak maddi gücüm yok. Fakat incelemek hoşuma gidiyr

  3. İCralık araç satışı ziraat bankasından olması önemli bir husus. Bankalara güven olmuyor Ama ziraat başka

  4. İkinci el araç alımında özellikle icralık araç alımında çok iyi bir avantaj diyebilirim.

  5. çok şaçma birşey bu hiç bir arabayı goremıyorum gold üye olmamgerekıyormuş üye olmak istedim onada bi ücret isteniyor artık budevırde nefes almamıza bıle ücret isteyecekler galıba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu