Pratik Bilgiler

Migros Market Para Transferi Nasıl Yapılır?

Para transferi yapmak giderek daha kolay bir hale gelmiştir. Son olarak Migros‘un sunduğu bu fırsat sayesinde, bir banka hesabına ihtiyacınız olmadan Türkiye’nin her yerindeki yakınlarınıza para gönderebilirsiniz. Üstelik hafta sonu ya da hafta içi olması da fark etmez.

Para transferi denildiği zaman akla genellikle havale ya da EFT gibi işlemler gelir. Bu yöntemler de para transferi için kullanılabilir ancak hem sizin hem de para göndereceğiniz kişinin bir banka hesabı olması gereklidir. Migros marketler aracılığı ile para transferi yapacağınız zaman ise ne sizin ne de karşıdaki kişinin bir banka hesabına ihtiyacı yoktur.

Migros Market Para Transferi Nasıl Yapılır?

Migros marketleri aracılığı ile para transferi gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız öncelikle bir Migros markete gitmelisiniz. Market içindeki kasiyerler size bu konuda yardımcı olacaktır. Kişinin ismine ya da banka hesabına para gönderme şansınız bulunur.

Siz parayı nakit ya da kartınızdan ödeyebilirsiniz. Sizin kasada herhangi bir işlem yapmayacak olmanız, yani kasiyer görevlisinin işlemleri sürdürmesi işleri kolaylaştıran bir etkendir. Örneğin yaşlı birisi iyi görmediği için ya da bilmediği için bankamatik işlemlerinde zorlanabilir. Ancak Migros para transferinde bu tür bir zorlanma söz konusu olmayacaktır.

Migros Market Para Transferi Hangi Günler Yapılır?

Migros marketten para gönderme işlemi yapmak için herhangi bir gün sınırlaması yoktur. Haftanın yedi günün de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece uzaktaki yakınınıza kolaylıkla para gönderme imkânınız olur.

Saat aralığı olarak ise 08:00 ile 22:00 saatleri arasında Migros market para transferi işlemini yapabilirsiniz. Bu saatler aralığında olmak üzere dilediğiniz zaman en yakın Migros markete gidebilir ve para transferi işlemini hiç zaman kaybetmeden gerçekleştirebilirsiniz.

Migros Market Para Transferi İşleminin Avantajları

  • Migros marketten para transferi yapmak için uzun banka ya da bankamatik kuyruklarını beklemenize hiç gerek yoktur.
  • Migros marketten para transferi yapabilmek için ne sizin ne de karşıdaki kişinin bir banka hesabı olması gerekmez.
  • Para transferini kişinin ismine ya da banka hesabına göndermek gibi iki seçeneğiniz bulunur.
  • Özellikle para transferi işlemini beceremeyeceğini ya da bu işlemde zorlanacağını düşünenler için avantajlı bir hizmettir.
  • Günün her saati para transferini gerçekleştirebileceğiniz için hafta sonu da dâhil yakınlarınıza para gönderme şansınız vardır.

Migros Market Para Transferi Ücreti

Bankalardan yapacağınız para transferinde olduğu gibi Migros marketlerden yapacağınız para transferinin de belirli bir ücreti vardır. Ancak bankalarla kıyaslandığı zaman son derece makul ücretlerdir, Bunun yanında göndereceğiniz para miktarına göre ödeyeceğiniz migros para transfer ücretinin de değişeceğini bilmelisiniz.

Örnek vermek gerekirse eğer, 100 TL’ye kadar olan para transferleriniz için ödeyeceğiniz ücret yalnızca 8 TL’dir. Bunun gibi düşük ücretler ödeyerek Türkiye’nin tüm şehirlerindeki yakınlarınıza banka hesabına ihtiyaç duymadan para gönderme şansınız olur.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu