Kredi KartıNedir?

Kredi Kartı Provizyon Nedir? Nasıl İptal Edilir?

Bankalar tarafından tüketicilerin talepleri doğrultusunda sunulan kredi kartları hem nakit avans hem de alışveriş için kullanılabilmektedir. Kartın kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk tüketicide olması ile beraber işlemlerin takibi hem kart sahibinde hem de bankanın sorumluluğunda bulunmaktadır. Kart sahipleri özellikle alışveriş yapmaları durumda banka tarafından belirtilen bazı işlemlerin içeriği konusunda eksik bilgiye sahiptirler. Bu işlemlerden biri de kredi kartı bekleyen provizyondur.

Kart sahiplerinin bu konuda merak ettikleri kredi kartı provizyon nedir? Nasıl İptal edilir soruları ile yönelttiği görülmektedir. Provizyon banka aracılığı ile herhangi bir iş yerinden veya firmadan yapılan alışverişin ön onay alması şeklinde tutarın hesaptan banka onayı ile karttan düşülmesi olarak tanımlanabilir. Yani banka ilgili alışveriş tutarını onaylandıktan sonra alışveriş tutarı kart limitinden düşülür. Kart ile alışveriş yapan tüketici karttan limitin düşmemesi durumunda merak içerisinde olabilir.

Provizyon Nasıl İptal Edilir?

Ancak unutulmaması gereken bu alışverişin provizyon işlemine alındığıdır. Provizyon işlemi dahilinde alışveriş yapılmış olsa bile provizyonu iptal etme imkanı bulunması kart sahiplerine tanınan bir imkan olarak görülebilir. Kart kullanıcılarının kredi kartı provizyon nedir? Nasıl İptal edilir ile ilgili merak ettiği hususlarda bankanın ilgili kanalları, şubeleri, müşteri hizmetleri veya mobil ve internet bankacılığı üzerinden bilgi alıp işlem yapmaları mümkündür.

Kredi kartından yapılan alışverişlerde tutarın kredi kartı limitinden düşülmemesi ile karşılaşıldığında bekleyen provizyona dahil olduğu bilinmelidir.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu