04 Aralık 2021

Kredi Kartı Provizyon Nedir? Nasıl İptal Edilir?

Kredi Kartı Provizyon Nedir? Nasıl İptal Edilir?

Bankalar tarafından tüketicilerin talepleri doğrultusunda sunulan kredi kartları hem nakit avans hem de alışveriş için kullanılabilmektedir. Kartın kullanımından doğabilecek her türlü sorumluluk tüketicide olması ile beraber işlemlerin takibi hem kart sahibinde hem de bankanın sorumluluğunda bulunmaktadır. Kart sahipleri özellikle alışveriş yapmaları durumda banka tarafından belirtilen bazı işlemlerin içeriği konusunda eksik bilgiye sahiptirler. Bu işlemlerden biri de kredi kartı bekleyen provizyondur.

Kart sahiplerinin bu konuda merak ettikleri kredi kartı provizyon nedir? Nasıl İptal edilir soruları ile yönelttiği görülmektedir. Provizyon banka aracılığı ile herhangi bir iş yerinden veya firmadan yapılan alışverişin ön onay alması şeklinde tutarın hesaptan banka onayı ile karttan düşülmesi olarak tanımlanabilir. Yani banka ilgili alışveriş tutarını onaylandıktan sonra alışveriş tutarı kart limitinden düşülür. Kart ile alışveriş yapan tüketici karttan limitin düşmemesi durumunda merak içerisinde olabilir.

Provizyon Nasıl İptal Edilir?

Ancak unutulmaması gereken bu alışverişin provizyon işlemine alındığıdır. Provizyon işlemi dahilinde alışveriş yapılmış olsa bile provizyonu iptal etme imkanı bulunması kart sahiplerine tanınan bir imkan olarak görülebilir. Kart kullanıcılarının kredi kartı provizyon nedir? Nasıl İptal edilir ile ilgili merak ettiği hususlarda bankanın ilgili kanalları, şubeleri, müşteri hizmetleri veya mobil ve internet bankacılığı üzerinden bilgi alıp işlem yapmaları mümkündür.

Kredi kartından yapılan alışverişlerde tutarın kredi kartı limitinden düşülmemesi ile karşılaşıldığında bekleyen provizyona dahil olduğu bilinmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Güncel Kredi Her hakkı saklıdır. Yazılar izinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir.