Pratik Bilgiler

Şok Market Para Transferi Yapma Adımları, Ücreti

Günümüzde para transferi sıklıkla bankalar üzerinden yapılmaktadır. Havale ve EFT olarak adlandırılan bu işlemler bankaların kullanıcıları için belirlediği iban numarası yahut hesap numarasıyla yapılmaktadır. Karşılıklı para transferini kolaylaştıran bu işlemler artık yalnızca bankalar aracılığıyla değil birçok çeşitli yolla da yapılabilmektedir. Havale yahut EFT işlemi yapmak için bankaları kullanmayı tercih etmeyen kullanıcılar için çeşitli yollar geliştirilmiştir. Bu yollardan biri de market zincirleri yoluyla para transferini gerçekleştirmektir. Peki, hangi marketler şok market para transfer işlemini hangi şartlarla ve ne şekilde gerçekleştirmektedir herkesin merak ettiği bir sorudur.

Şok Marketle Para Transferi Yapmak Çok Kolay!

Ürün çeşitliliğiyle ve uygun fiyatıyla tanınan Şok marketler zinciri kullanıcılarına yeni işlemleri marketlerde yapma kolaylığı da sağlıyor. Yalnızca yapmak istediğiniz işlemi kasiyerle paylaşmanız yeterlidir. Para transferleri bu adımlar doğrultusunda yapıldığında son derece basittir. Size en yakın şok markete uğrayarak para transferini gerçekleştirebilir birçok ödemenizi bu şekilde kolayca halledebilirsiniz. Şok marketin müşteri kitlesine sağladığı bu kolaylık bankada sıra bekleme derdi olmadan  zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Üstelik Şok marketten yapacağınız transfer işlemlerinde bankalara kıyasla çok daha düşük bir maliyet ödemesi yapıyorsunuz.

Para Transferi

Şok marketler zincirinin Şok İşlem adını verdiği para transfer hizmetinde kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Para gönderip almak için şok işlem yeter de artar sloganıyla yolan çıkan şok marketler zincirinde para transfer ücreti yalnızca 5 TL gibi çok cüzi bir rakamdır. Bankalarda bu fiyatın paranın miktarına göre arttığını ve para miktarı arttıkça transfer ücretinin yüksek meblağlara ulaştığı herkes tarafından biliniyor. En güzel tarafı da şok marketler zincirinin para transfer işleminde herhangi bir alt veya üst limit olmamasıdır. Fakat dikkat edilmesi gereken tek nokta, tek seferde aynı gönderici tarafından aynı alıcıya yapılabilecek toplam transfer miktarının 1.999,99 TL olmasıdır.

Para Transferinde Sıkça Sorulan Sorular

Şok market para transfer işlemi için müşterilerine haftanın 7 günü hizmet veriyor. Bu hizmet marketin açık olduğu saatler içerisinde gerçekleştirilmektedir. İsme yapılan havaleler aynı işgününde alıcıya ulaşırken, IBAN veya hesap numarasıyla yapılan transfer işlemleri marketin iş günlerinde saat 16.30’a kadar gerçekleştirilebilmektedir. 16.30’dan sonra veya hafta sonu IBAN veya hesap numarasıyla yapılan işlemler ilk iş gününde alıcıya ulaşmaktadır. Transferler sadece nakit ve Türk parası cinsinden yapılabilmektedir. Transfer için gerekli şartlar ise; Türk vatandaşı olmak ve cep telefon numarasını paylaşabilir olmaktır.

Şok Market Para Transfer İşlemi

Yanlış ya da eksik IBAN numarası verilmesi halinde para transferi gerçekleşmez ve para göndericiye geri iletilir. İşlem yapılma esnasında hatalı bilgi girilmesi durumunda işlem düzeltilebilmektedir. Alıcının gönderici tarafından kendisine transfer edilen parayı 30 gün içinde çekmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde çekilmeyen tutar göndericiye bildirilmekte ve gönderici tutarı teslim alabilmektedir.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu