BankalarKonut KredileriKredilerQNB Finansbank

Peşinatsız Konut Kredisi QNB Finansbank’tan

Orta gelirli hanelerin en büyük hayali bir konut sahibi olma, kira ücretini ödemekten kurtulmak olurken tabi buna ev hanımları çok daha farklı anlamlar yüklüyorlar. Konut alımında en büyük sorun peşinat ücretinin biriktirilememesi. Bu nedenle de kişiler evin bedelinin tamamına kredi almak istiyorlar. Bu arayış içerinde peşinatsız konut kredisi QNB Finansbank bünyesinde bulunuyor mu bu sorunun cevabı da bulunabiliyor.

Ödenen Kira Ücretleri Önemli Tutarlarda

Kira ücreti haneler için önemli bir yekün tutarken ev sahibi gibi diğer koşullarla türlü sebeplerden dolayı başa çıkmak zor süreçleri beraberinde getiriyor. Bu süreçleri atlatabilmek için konut sahibi olma çabasının en büyük destekçileri finans kuruluşları olan bankalar olması yine beraberinde getirdiği aşamaları bulunan yine farklı bir süreci oluşturuyor.

En önemli nokta alınacak ev için verilmesi gereken peşinatın olmaması diyebileceğimiz milyonlarca ev alma çabasındaki müşterilerin olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda müşterisine peşinatsız, tamamına konut kredisi tahsisinde bulunan QNB Finansbank önemli aşamaların geçilmesine olanak sağlıyor.

İpotek Karşılığı Peşinatsız Konut Kredisi

QNB Finansbank öncelikle konut sahibi olmak isteyen müşterilerinin alacakları kredi karşılığı ipotek yapılmasına talep etmektedir. Bu ipoteğin konusu alacağınız evin yanında başka bir taşınmazı oluşturuyor olmasını da hatırlatalım. Bu sayede almak istediğiniz evin tamamına kredi alma şansınız artmış oluyor.

TL ve Döviz Kurları Üzerinden Peşinatsız  Konut Kredisi

QNB Finansbank peşinatsız konut kredisi TL ve döviz kurları üzerinden alabilirken maksimum vadesinin 180 ay’a kadar uzatılması ev sahibi olacaklara ayrıca bir avantaj sağlıyor.

Sabit faiz oranı ile kredinizi kullanırken taksitlerinizde ileri dönemlerde bir artışın gerçekleşmemesi ayrı bir avantaj olarak hanenize yazılıyor.

Konut kredisi ile birlikte alacağınız evin bedelini belirleyecek olan ekspertiz ücretini  bu kredinin içine katarak onu da taksitle ödeyebiliyorsunuz. Fakat ipotek yaptırırsanız bunun için belirlenecek fiyat iki taşınmaz için belirleniyor. Mesken alımlarında da gerçek kişilere konut kredisi verilebiliyor.

Örnek Hesaplama

Peşinatsız Konut Kredisi için alacağınız 100 bin lira için faiziniz % 1,09 ve taksitleriniz 120 ay için 1498 TL, masrafınız ise 1.164 TL olacaktır. Bu masraf içerisinde elbette tapu bedeli bulunmuyor.

100 bin liranızı 60 ay vadede alacak olursanız aylık ödemeniz 2 bin 284 TL ve masraf yine aynı tutardı 1.164 TL olacaktır. Bu masrafın içinde Kredi Tahsis Ücreti, Ekspertiz Ücreti ve diğer masraflar olduğunu ayrıca hatırlatmak isterim.

QNB Finansbank peşinatsız konut kredisi hizmetinden yararlanmak isteyenler Tapu fotokopisi, sahip olunan taşınmaz fotokopisi ve kimlik ile banka şubelerine başvurabiliyor.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu