Bankacılık Haberleri

Bayramda Bankalar, Resmi Kurumlar, PTT Açık Olacak mı?

Bayramda Bankalar, Resmi Kurumlar, PTT Açık Olacak mı?

Birer insan olarak bizler yapmamız gereken bazı işlemleri erteleyebiliyoruz. Bazen de unutup gidiyoruz. Bankacılık işlemleri de unutup gittiğimiz işlemler arasında olabiliyor. Bu durumda atladığımız ödemeler neticesinde maddi ve manevi olarak mağduriyet yaşayabiliyoruz. Bu mağduriyetlerden birisi de bayram süresince bankaların ve diğer resmi kurumların kapalı olması nedeniyle maddi ya da manevi olabiliyor.

Tatil günlerinde aranılan en önemli sorgulardan birisi bankalar, resmi kurumlar ve PTT açık olacak mı başlığında birleşebiliyor. Yasal olarak bütün kurum ve kuruluşlar bayram günleri ve tatillerde kapalı tutuluyor.

Bayramda hangi banka şubeleri açık olacak?

Bayrama sayılı günler kala sizler için açık olan bankaların listesini derlemek istedik. Fakat yaptığımız araştırma da bankaların internet sitelerinde güncel olarak açık olan bankaların listesine rastlayamadık. Fakat biliniyor ki her şube açık olmasa da bankalar resmi, dini ve tatil günlerinde özellikle havalimanlarındaki şubelerini ve yoğun alışveriş merkezlerindeki şubelerini açık tutarak tüketicilere hizmet veriyorlar. Yurt dışına çıkan yada giriş yapan kişilerin döviz bozdurulması, para gönderimi gibi işlemlerin aksamaması adına ve alış veriş merkezlerinde yapılan satışların taksitlendirilmesi adına banka şubeleri açık bulunuyor. Elektronik mağazalarında bir banka görevlisinin bulunması da bazı bankacılık işlemlerinin yürütülmesine olanak veriyor diyebiliriz.

Bankacılık İşlerinizi Ertelemeyin

Bankacılık işlemleri intenetin sayesinde oldukça hızlı, pratik ve masrafsız bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Anlık dijital şubenize giriş yapmanız halinde bir banka şubesinden yapacağınız bütün işlemleri yapabiliyorsunuz. Fakat işlem yapmanız gereken bankanın internet bankacılığını kullanıyorsanız. Peki kullanmadığınız banka ile işlem yapmanız gerekirse. Bunun için maddi ya da manevi bir kayıp yaşamamak, yada mağdur olmamak adına banka gibi finansal işlemlerinizi de ertelememekte fayda bulunuyor.

Finans kuruluşlarında bazı işlemlerinizi yerine getirmenizin aksine devlet kurumları ya da PTT ile yapacağınız işlemleri hiç bir şekilde tatil günlerinde yerine getiremiyorsunuz. Resmi kurumlarda tatil günleri açık olmasını gerektiren çok az bir neden bulunabilir. Özellikle Nüfus Müdürlüklerinde artan nüfus cüzdanı, pasaport ve ehliyet alımları için tatil günleri çalışmaları devam edebiliyor. Fakat bayram tatillerinde bu mecralarında kapalı olacağını hatırlatalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ