Bankacılık Haberleri

İşsizlere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İşsizlere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İşsizlik arttıkça kredi ihtiyacı da artmaktadır. İşsizler sıkıntılarını kredi çekmek de buluyor. Belirli bankalar işsizlere kredi vermektedir.

  • Garanti Bankası
  • Şekerbank
  • Denizbank
  • İş Bankası
  • Vakıflar Bankası

Bu bankalar belirli şartlar ile kredi vermektedir.

Bankalar kredi vermeden önce birçok çalışmalar yapmaktadır. Kredi notunuz bu çalışmalar esnasında en önemli unsurdur.

Eğer kredi notunuz yüksek ise bankalarda güven kazanmış ve istediğiniz limiti alabilirsiniz demektir. Kredi notunuz yüksek ise bankalar kefil de istemezler. Kredi notunuz düşük ise bankalar istediğiniz kredinin tamamını vermeyebilir veya hiç vermeyebilir. Fakat bankalara ipotek göstererek krediyi alabilirsiniz. Başka bir yolu ise kefil göstermektir. Kefille kredi alabilirsiniz. Krediyi çektikten sonra düzenli ödemeler sonucunda kredi notunuz yükselir ve bankanın güvenini kazanabilirsiniz gelecekteki herhangi bir kredi çekiminde bankanın güveninden dolayı  çok kolay olacaktır. Kredi alımlarında önemli etkenlerden birisi Findeks. Bu aşamada Findeks notu da kredi notu gibi hareket eder ve findeksi düşük olanlara kredi verilmesi de bazı bankalarca uygun görülebilir.

İpotekli Eve Nasıl Kredi Verilir?

Evinizin maliyetinin yarısı kadar kredi alabilirsiniz. Örneğin evinizin maliyeti 200 bin tl ise ise 100 bin TL kredi alabilirsiniz.

Kefil Göstererek Nasıl Kredi Alınır?

Bankaya başvuru yaptığınız zaman bir kişiyi kefil olarak göstermeniz lazım. Kefil olacak kişinin de daha önceden bankayla sorun yaşamamış ve kredi notunun düşük olmaması gereklidir.

İşsize Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Verilir mi?

Çoğu banka maaş bordrosu istemektedir. Fakat işsizliğin olmaması durumun da çoğu banka bordrusuz kredi vermektedir. Fakat bunu da iki şartla vermektedir. Birinci şart internet üzerinden gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapmak. İkinci şart ise ipotek suretiyle kredi almak.Kefille kredi veren bankalar da vardır.

İpotek Ve Kefil Olmadan Bankalar İşsizlere kredi verir mi?

Herhangi bir işiniz yoksa maaş bordronuz yoksa kredi çekmek için ipotek ve kefilin olması gerekir. İpotek ve kefil göstererek istediğiniz krediyi almak daha da kolay olacaktır. Fakat ipotek veya kefil gösteremiyorsanız geçmişiniz de bankalarla sorun yaşamadıysanız şanslı olabilirsiniz. Bankalar sizin kredi notunuza bakarak kredi verebilir. Bunun için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunuz düşükse herhangi bir kefil veya ipotek gösteremiyorsanız maalesef kredi alma şansınız çok düşüktür.

İşsizseniz ve kredi almak istiyorsanız en azından banka şubesi ile görüşerek denemelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ