BankalarKredi Kartı

Kuveyt Türk Altın Kart, Özellikleri, Avantajları Nasıl Alınır?

Bir katılım bankası olarak son zamanlarda daha çok ismini duyduğumuz Kuveyt Türk Altın Kart bir anlamda kredili mevduat hesabıdır. Tek farkı sadece alışveriş yapılmasıdır. Nakit çekim yapılmamaktadır.  Burada katılım bankası olmasından dolayı farklı yaklaşım göstermektedir. Bankalar arasında ek hesap, artı hesap olarak ta bilinen bu hizmetin alınması Kuveyt Türk Bankasında Altın Hesap olarak sunulmaktadır.

Altın Kart Nedir?

Kredili Mevduat Hesabının Kuveyt Türk Bankasındaki tanımı Altın Kart olarak verilebilir. Burada hesabınızda para kalmaması halinde bu hesaba tanımlanan ek limitler dahilinde  alışveriş yapma imkanları sunar. Burada size tanımlanan limitler de 250 lira ve katları şeklindedir. Müşterinin durumuna göre farklı limitler tanımlanır. Bu anlam da  bin lira yada 2 bin lira limit tanımlaması talebinde bulunulabilir. Bu durum tamamen sizin geliriniz ve bankacılık hizmetlerinize bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Visa ve Troy Kart Altın Kartta

Visa ve Troy kart olarak sunulan Kuveyt Türk Altın Kart sizin gelirinize göre belirlenen limitler dahilinde hem yurt içinde hem de yurt dışında alışveriş yapma imkanları veriyor. Bu kart sayesinde puan kazanma imkanınız bulunuyor ve bu puanlarla da gram altın alım imkanları veriliyor. Yani altın kazandıran kart olması nedeniyle ismini de buradan almıştır. Yurt dışında döviz üzerinden yaptığınız harcamalar hesabınıza TL ‘ye çevrilerek yansıtılıyor. Yani istediğiniz döviz kuru ile de alışveriş yapma imkanlarına sahipsiniz.

Yıllık Aidatı Olmayan Kart

Kuveyt Türk sunduğu altın kart ile aylık veya yıllık kart aidat ücreti almamaktadır. Bu da artı bir avantaj olarak müşterilere sunulan hizmet. İnternetten ödeme ile alışveriş yapma imkanı da 3D güvenlik özelliğiyle yapılabiliyor.  Burada hesabınıza tanımlanan limit ile yapılan alışveriş tutarının % 0,1 oranında altın puan kazanma söz konusu. Puanların toplanması ile 10 TL ye ulaşması halinde kişinin altın hesabına altın olarak yansıtılıyor. Bu açıklamalar nezdinde tüketicinin sorduğu soru ise 10 liralık altın kazanmak için ne kadarlık alışveriş yapılması gerektiğidir. Burada 10 Lira altın kazancı için toplamda 100 bin liralık bir alışveriş yapmanız gerekiyor.

Kartınıza bağlı olarak yapılan harcamalar neticesindeki tutarları aylık belli bir düzen şeklinde ödeyebiliyorsunuz. İstediğiniz erken ödeme seçeneği de size kalmış bir durum. Bu kartın borcunun ödenmesinde ise Kuveyt Türk bankamatikleri ile bu bankanın ortağı konumundaki bankaların ATM’leri üzerinden yapabiliyorsunuz.

Kuveyt Türk Altın Kart Nasıl Alınır?

Altın puan kazancı bir yana alışverişlerde kullanmak için bu karta talebiniz olabilir. Bu durumda alabilmeniz için ise bir Kuveyt Türk şubesini ziyaret etmeniz yeterli. Karta başvuru ile teslimi yaklaşık iki haftalık bir süre alır. Burada onay söz konusu. Onaylanması ise sizin yine bankacılık münasebetlerinize göre değişebilir.

https://www.parafikir.com/kuveyt-turk-altin-kart/

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu