Bankacılık Haberleri

Ziraat Bankası 1 Yıl Ödemesiz 15 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Ziraat Bankası 1 Yıl Ödemesiz 15 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Virüs salgını sonrasında yeni normal hayata dönüşte ekonomik açıdan daralan Türkiye ekonomisini ve vatandaşını rahatlatmak ve konut sahibi yapmak adına yeni kredi paketleri sunuluyor. Devlet bankaları eliyle sunulacak olan konut kredilerinde bir yıl ödemesiz 15 yıl vadede konut kredisi alım imkanı veriliyor. Bu anlamda Ziraat Bankası vatandaşa en yakın devlet bankası olarak iller bazında sınırlı rakamlara kadar kredi tahsisi yapacak.

Bir Yıl Ödemesiz Konut Kredisi Ziraat Bankasında

Büyükşehir olarak İzmir, İstanbul ve Ankara’da satışa konu konut kredilerinde maksimum alınabilecek kredi tutarı 750 Bin lira diğer illerde ise 500 bin lira olarak belirlenmiş durumda. Hayalindeki evi almak için peşinat tutarı ise evin tutarının % 10 u olarak belirlenmesi ayrı bir avantaj durumunda. Yeni ve ikinci el ev alımlarında konut kredisi kullanılabilecek ve en önemli nokta 12 ay ödemesiz ve 15 yıl vadelere kadar alınabilecek. Konut kredisi faiz oranının ise 0,64 ile veriliyor olması büyük bir avantaj olarak görülüyor.

12 Ay Ödemesiz 15 Yıl Vadeli Konut Kredisi Ödeme

Ziraat Bankası Konut kredisi alımında 12 ay ödemesiz alınacağı için sonraki kalan 168 ay boyunca taksit ödemesi yapılacak. Bu durumda 15 yıl yani 180 ay vadeli ödemeniz sadece 168 ay olarak hesaplanıyor. Bu anlamda alacağınız 100 bin lira konut kredisi için aylık 1.095 lira ödeyeceksiniz. Toplamda ise 183 bin 925 lira ödemiş olacaksınız.

Eşit Taksitli 15 Yıl Vadeli Konut Kredisi Ödeme

Konut kredisini hemen ödemeye başlamak isteyenler için ise 100 bin lira için eşit taksitli olarak 1.007 lira ödeyeceksiniz. Toplamda ise 181.285 lira ödeme yapmış olacaksınız. Burada 12 ay ödemesiz olarak kredi kullanımı daha avantajlı diyebiliriz. Pandemi sürecinde vatandaşın ekonomik olarak daha rahat bir dönem geçirmesi için 6 Ay Ödemesiz Tüketici Kredisi çok uygun şartlarda verilmişti. Halen verilmeye devam ediliyor.

Krediye Başvuru

Krediye internet bankacılığı, banka şubeleri, mobil bankacılık ve SMS Kredi başvurusu şeklinde yapılabiliyor. Pandemi sonrası ekonomiyi canlandırma amaçlı olarak atılan adımların başında tüketiciye uygun faizle konut kredi tahsisi ile emlak piyasasını canlandırmak. Bunun yanında konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinde yeni paketlerde tüketicinin hizmetine sunulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yılmaz karadeniz dedi ki:

    -yine eşedosta batık kredi veriyorsunuz resmen devleti talan ediyorsunuz yazıklar olsun

BİR YORUM YAZ