Bankacılık Haberleri

Burgan Bank EFT Saatleri

Burgan Bank EFT Saatleri

Burgan Bank Eft saatleri hafta içi ve tatil günleri haricinde 09:00 ile 16:30 saatleri arasında yapılmaktadır. 

Burgan Bank, 1977 yılında kurulmuştur. Merkezi Kuveyt olan banka, genç bir ticaret bankasıdır. Kurumsal ve finansal odaklı sektörlere yoğunlaşmış olup, gittikçe büyüyen ve giderek artan bir perakende tabanına ve müşteri tabanına sahiptir. Bir bankadan başka bir bankanın hesabına yapılan para transfer işlemine EFT denir. Açılımı Elektronik Fon Transferidir. EFT işlemlerinin yapılabilmesi için her bankanın kendi saat uygulaması farklıdır. Burgan Bank EFT saatleri gün içerisinde 09.00-16.30 olarak belirlenmiştir. Bu zaman aralığı içerisinde yapacağınız EFT işlemleri yaklaşık 10 dakikada karşı banka hesabına geçmektedir. EFT yapmanın iki yolu vardır. İlki IBAN numarası ile yapmak ikincisi ise Hesap numarası ile yapılan EFT işlemidir.

IBAN Numarası ile EFT İşlemi

EFT işlemi farklı bankalar arasından gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem Merkez Bankası tarafından kontrol edilir ve sonra işlem gerçekleştirilir. Bundan ötürü, bilgiler hatasız ve tam bir şekilde girilmesi gerekmektedir. IBAN numarası ile EFT işlemi yapmak en kolay ve en hızlı yoldur. Çünkü Bilinmesi gereken tek şey IBAN numarasıdır. Bankaların sistemleri IBAN numarasındaki detayları kullanarak paranın transfer yapılacağı kişilerin banka isimlerini, şubelerini ve o kişilere ait hesap numarası ve şube numaralarını kolay bir şekilde bulmuş olurlar. Bu durumda IBAN numarası ile yapılacak para transferinde hesap bilgisi ile ilgili en küçük detay vermeden EFT işlemi gerçekleştirilmiş olur. Ayriyeten hata yapma şansıda oldukça düşüktür. EFT işlemi için kullanılan IBAN numarası ile paranın hızlı ve sorunsuz şekilde aktarılması sağlanacaktır. Bu yüzden EFT işlemlerinde IBAN kullanılması önerilir.

Hesap Numarası İle EFT İşlemi28

Para transferi yapacağınız kişiye ait IBAN numarası bilinmiyorsa eğer bu durumda hesap numarası ile EFT yapılabilir. Hesap numarası ile EFT yapmak için gerekli olan diğer bilgiler, kişinin tam hesap adı, bankanın adı, bankanın şube numarası ve hesap numarasıdır. Hatta bazı bankalar internet ortamında bankacılık sistemlerinde bankalara ait olan bazı tanımlanmış kodları isteyebilir. Bundan ötürüdür ki hesap numarası ile EFT yapmak karışık ve bir o kadarda hata yapma riski yüksek bir para transfer yöntemidir. Hesap numarası ile EFT yapmak dikkat isteyen bir uygulamadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ