BankalarKredi Kartı

Kredi Kartı Kullanımı, Hesap Kesim Tarihi Saati

Kredi kartı kullanımında yapılması gerekenler, kredi kartının hesap kesim tarihi ne zaman? Kredi kartı hesap kesim tarihi saati kaçta gibi sorularımızın cevabı makalemizde bulunuyor.

Kredi Kartı Hesap Kesim Saati

Ülkemizdeki vatandaşlarımızın büyük bir kısmı bankacılık ürünü olarak en çok kredi kartlarını kullanmaktadır. İnsanların çeşitli ihtiyaçlarını karşılama adına bankalar ve bazı kurumlar tarafından verilen bu ürünler, doğru kullanıldığı takdirde son derece büyük avantajlar sağlamaktadır. Alışveriş sırasında taksitli ödeme yapmanızı, ihtiyaç halinde nakit avans desteği sağlama ve aylık olarak gelen faturaların takibini yapmakta zorlanıyorsanız kredi kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı vermenizi sağlayabilirsiniz. Kredi kartı kullanmak isteyen kişilerin bu ürünlere sahip olmadan önce kendilerine sorması gereken bazı sorular bulunmaktadır. İlk olarak kullanıcı bu karta gerçekten ihtiyaç duymakta mıdır? Ayrıca kartın kullanımı ile ilgili olarak aylık geliri düzenli ödeme yapabilmesine olanak sağlayabilir mi, gibi soruları kredi kartı kullanıcıları bu ürünlere sahip olmadan önce sunmaları gerekmektedir.

Kredi Kartını Doğru Kullanma

Bilinçli kredi kartı kullanmak isteyen vatandaşların dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Özellikle kredi kartı sahiplerinin bilmesi gerekenlerin başında kartın içerisinde bulunan limitin kendisine ait olmadığını ve banka tarafından kendisine verilen bir borçmuş gibi düşünmesi gerekir. Bu bilinci yakalamış olan müşterilerin kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız ilk olarak neden ihtiyaç duyduğunuzu sıralayın ve şimdiye kadar birçok kişinin düştüğü hataya düşmeden cevaplayın.
  • Kredi kartı başvurusu yapmadan önce talep edeceğiniz kredi kartının özelliklerini iyi tanımlayın.
  • Aynı şekilde kredi kartının size uygulayacağı faiz oranlarını, kart limitini, yıllık aidatını ve taksitlendirme bilgilerini iyice öğrenin.
  • Kart limitinin belirlenmesi sırasında aylık maaşınızı göz önünde bulundurarak talep edin.
  • Kredi kartının aylık kullanımlarından sonra düzenli bir ödeme yapabilmenizi sağlamak için kira, mutfak, aile bireylerinin ihtiyaçlarını çıkardıktan sonra belirleyin.
  • Nakit avans ihtiyaçlarınızda mümkün olduğunca ek hesap veya düşük faizli kredi kullanın. Çünkü kredi kartı faiz oranları çok yüksektir, bu yüzden bilinçli kredi kartı kullanın.
  • Hesap kesim tarihini maaşınıza göre belirlemeyin unutmayın.
  • Her ay evinize veya e-postanıza gönderilen ekstrenin dönemi içindeki tüm borcunu ödemeye gayret gösterin.
  • Kredi kartı ihtiyaç halinde kullanılmalıdır, bunun için sürekli olarak yanınızda taşımanız sizin için tehlike demektir.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi ve Saatinin Önemi

Kredi kartları tahsis edilmesi ile kişiye bir ödeme aralığı belirlenir. Bu ödeme aralığına göre de kişinin kredi kartının hesap kesimi yapılır ve kişiye ekstre yönlendirilir. Bu yönlendirme sayesinde kişi kartı ile ilgili tüm hesap hareketlerini görebilir. Bu durumda belli bir asgari ödeme söz konusu olur. Kişiler burada asgari ödemesini ayarlamak, yeni harcamasını yeni hesap döneminde yapmak ister. Bu nedenle Kredi kartı hesap kesim tarihi saati kaçta önemi bulunur.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu