Bankacılık Haberleri

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankasının müşterisi olan kişiler, bankasına başvurarak bir internet şifresi edindikten sonra tüm bankacılık işlemlerini online olarak yapabilir. Dilerseniz cep telefonlarınıza Ziraat Mobil uygulamasını indirerek, dilerseniz de bilgisayarlar üzerinden resmi siteye girerek internet bankacılığı sistemini kullanabilirsiniz. Şifre alma işlemleri 1-2 dakika içerisinde yapılabilen basit işlemlerdir.

Şubenize başvurduğunuz zaman ziraat internet bankacılığı şifresi gişe görevlisi tarafından verilir. Dilerseniz şifrenizi direkt olarak internet üzerinden de alabilirsiniz. Ziraat Bankası sitesinde internet bankacılığı bölümüne girdiğiniz zaman Anında Şifre alanını göreceksiniz. Bu kısımdan kart bilgilerinizi girerek şifrenizi edinebilirsiniz. İnternet erişiminin olmadığı bir yerde bulunan kişiler de telefon bankacılığı ile müşteri temsilcilerinden internet şifresi alabilir. Gerekli olan tüm kart bilgilerini verdikten sonra şifrenizi 1-2 dakika içerisinde alabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası İnternet Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

İnternet şubesine girişlerde yaşanabilecek muhtemel sorunlardan birisi, giriş şifresinin unutulmasıdır. Giriş şifresini unutan bireysel kullanıcılar, internet sitesi üzerindeki Şifremi Unuttum bölümüne girebilir. Burada güvenlik sorularına cevap verdikten sonra yeni bir şifre alabilirsiniz. Kurumsal müşterilerin bu bölümden yeni şifre alabilmesi mümkün olmuyor. İnternet bankacılığı üzerinden kurumsal şifre alan kişilerin, müşteri temsilcilerini arayarak şifre talebi yapması gerekiyor.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Hesabımı Kapatabilir miyim?

İnternet bankacılığına giriş için bankasından bir şifre alan kişiler, dilediği zaman bu hesabı tekrardan kapatabiliyor. Ziraat Mobil Şifre ile giriş uygulamasında ve masaüstü versiyonlarda hesap kapatma ile ilgili olarak bir bölüm göreceksiniz. Bu alandan tüm hesap kapama işlemlerini yapabilirsiniz. Dileyen kişiler internet hesabını kapatmak için banka şubelerine de gidebilir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Güvenli mi?

Bankacılık işlemlerini internet üzerinden yapan Ziraat Bankası müşterileri, büyük bir güvenlik çemberinde tüm işlemlerini yapabiliyor. Ziraat Mobil uygulamasından uygulamaya giriş yapan kişiler, kullanıcı adını ve şifresini yazdıktan sonra sisteme direkt olarak yönlendirilmez. Bu aşamada cep telefonunuza bir SMS kodu gönderilir. Bu kodu ekranda çıkan alana yazdığınız zaman internet şubesine girebilirsiniz. Bu sayede bir başkasının sizin adınıza işlem yapması engellenmiş olur. Bununla beraber Ziraat internet şubesinde güvenilir bir SSL sertifikası kullanılıyor. Böylece verdiğiniz tüm bilgiler güçlü şekilde şifrelenmiş olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ