Kredi Kartı

Kredi Kartı Limit Düşürme İşlemleri

İnsan ihtiyaçlarının her gün artması, gelirinin mevcut giderini karşılayamaması karşısında, insanlar finansal destek alma yoluna gitmektedir. Finansal destek ürün veya hizmetlerini sunan bankalar tüketicinin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak hizmet ve ürünler sunmaktadır. Tüketici ihtiyaçlarına göre şekillenen finans destek ve hizmet ürünleri içerisinde en çok talep edilenler şüphesiz kredi kartları olarak karşımıza çıkmaktadır. Limitler dahilinde verilen kartlar ile harcama yapma olanağınız elbette var. Bunun gibi kartınızın limitini düşürme yükseltme söz konusu edilebilir.

Nasıl Limitimi Düşürürüm?

Bankalar her tüketicinin talebi doğrultusunda kredi kartı ürününü hizmete sunmasına rağmen, tüketicinin kredi notu vb. geri ödeme potansiyeline göre de limit belirlemektedir. Gelir düzeyi yüksek olan ve bunu belgeleyen tüketicinin geliri düşük olan tüketiciden daha fazla kredi kartı limiti olmaktadır. Kredi kartının kullanımına bağlı olarak tüketicinin kendini kontrol etmesi, harcamalarını kısıtlamasına bağlı olarak kredi kartı limit düşürme talebi olduğu görülmektedir. Kredi kartı limitinin düşürülmesine ilişkin olarak tüketicilerin kredi kartı limit düşürme işlemleri nasıl yapılır sorusuna cevap aradığı görülmektedir.

Kredi kartına sahip olan tüketicilerin bu soruya yanıt olarak ilgili bankanın müşteri hizmetleri aracılığı ile yapabileceği gibi banka şubesi, mobil ve İnternet sayfası üzerinden de bu işlemleri gerçekleştirme işlemi yapılabilmektedir. Kredi kartı limitinin düşürülmesi çoğunlukla tüketici tarafından talep ediliyorsa da bankalar da müşterinin borç ödeme durumuna göre limiti düşürme yoluna gitmektedir. Tüketici olarak kredi kartı limit düşürme işlemleri için ilgili bankadan detaylı bilgi almak elbette mümkündür.

Hangi bankanın müşterisi olduğunuz önemli değil. Limit düşürme yada yükseltme sizlerin birer tüketici olarak hakkı. Bu aşamada Ziraat Bankası kart markası konumundaki Bankkart Combo Kredi Kartı Limiti Düşürme yükseltme imkanı da müşteri hizmetlerini aradıktan sonra talep edilerek gerçekleştirilebiliyor.

Kredi kartı limit artırma işlemi düşürme işlemine göre daha kolay oluyor. Hatta internet bankacılığından anında yükseltebiliyorsunuz. Fakat Bu mecrada kredi kartı limiti düşürme gibi bir menü ve destek bulunmuyor. Bunu direk banka müşteri hizmetleri ile görüşerek elde edebilirsiniz.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu