Bankacılık Haberleri

Öğretmenler Günü Kredileri 2018

Kasım ay’ının Bankalar açısından en önemli kampanyalarının başını Öğretmenler Günü Kredilerinin oluşturduğunu söylersek yanlış yapmamış oluruz. Çünkü neredeyse yılda bir kez hatırlanıldıkları öğretmenlerimizin maddi açıdan ulaşmak istedikleri noktaya bankalardan sağlanan krediler ile varabileceklerini düşünüyoruz.

Kasım ay’ının öğretmenler açısından daha hareketli geçtiğini önceki yıllarda yaşanan olaylardan dolayı söyleyebiliriz. Burada bu özel günlerini kutlarken öğretmenlerimizin maddi açıdan karşılaşacakları sorunlarını aşabilmeleri için finans kuruluşları ve sandıkların 24 Kasım Öğretmenler Günü kredileri hakkında kredici.net olarak araştırmak yaptık.

Güncel kredi faiz oranları ve bankalara kredi başvuru yolları hakkında bilgi almak için İhtiyaç Kredileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İLKSAN (İlkokul Öğretmenleri Sandığı)

Öğretmenlerimizin ve Milli Eğitim Müdürlüklerinde Genel İdare Hizmetleri sınıfında çalışan eğitimcilerin tek yardım sandığı olan İlksan üyelerine İkraz adı altında kredi imkanı vermektedir. Verilen kredi maaşlardan otomatik olarak kesilir ve bu kesinti İSAY2000 sisteminde ve maaş bordrosunda gösterilir. İlksan’ı kredi vermede diğer bankalardan şu an için ayıran en önemli başlık kredi vadesinin maksimum 48 ay olarak belirlenmesi. Çünkü bankalar yasal olarak en faz 36 ay taksitle kredi imkanı verebilmektedir.

30 bin lira için 36 ay 1301 lira 48 ay 1120 lira ödeme yaparak yüzde 2,57 ve 2,69 oranlarında kredi kullanma imkanınız İlksanda bulunuyor.

Ziraat Bankası

En önemli devlet bankamız Ziraat 30 bin lira karşılığı aylık 1337 lira taksitle kredi olanağını eğitimcilere sunuyor. Geri ödeme toplamınız 48 bin 132 lira ve avantajlı faiz oranlarından birisine sahip. Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Faizleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 Garanti Bankası

Garanti Bankasının faiz oranı  % 2,65. Aylık geri ödeme tutarı 1.517 lira, 36 ay olarak hesaplanıyor. Toplam 54 bin 612  lira geri ödemesi bulunuyor.

 Halkbank Kredileri

En düşük faiz oranı diyebileceğimiz oran bu banka için geçerli. 1401 lira taksitli 36 aylık vadeniz bulunuyor. Ödeyeceğiniz rakam 50 bin 436  lira.

Bankalar müşterilerine kendi opsiyonlarını ve maaş bankası olma özelliklerini de kullanarak farklı faiz oranı ve masraf kesintileri ile kredi imkanı verebilmektedir. Bu durum elbette diğer tüm kuruluşlar için geçerli olsa da kurumun yaptığı maaş anlaşması hükümleri de önemli bir yer tutacaktır.

Qnb Finansbank Kredileri

Qnb Finansbank öğretmenlere vereceği kredi için aylık 1421 lira taksitli 36 vade ile toplamda 51 bin 516 lira alıyor.

Öğretmenler Günü Kredileri İçin İstenilenler

Kredi kullanımlarında bankalar artık sadece kimlik beyanında bulunulmasını talep ediyor. Fakat Öğretmenler günü kredisi kullanmak isteyen eğitimcilerin bunun için eğitimci olduğuna dair personel kimliği ile başvurabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ