Kredi Kartı

Borçlu Kredi Kartı İptal Edilir mi?

Kredi kartı bilinçli kullanıldığı takdirde birçok fayda sağlamaktadır. Özellikle nakit olmadığında bazı harcamalar bekletilmeden yapılabilmektedir. Ancak zamansız ve hesapsızca kredi kartı kullanımı zor ve kötü sonuçlar doğurabilir. Kart ekstresinin takibi kart sahibi tarafından sürekli yapılmakta ödeyememe durumu kestirilip harcamaların kısıtlılığına gidilmesi gerekir.

Borçlu Kredi Kartının İptali

Kredi kartı borcu ödenmediğinde bazı sıkıntılar da beraberinde gelmektedir. Borçlu kredi kartı iptal edilir mi? Bu soru milyonlarca kullanıcı tarafından çok merak edilmektedir. Borcu olan bir kredi kartı istenildiği takdirde banka tarafından iptal edilir. Borcu olduğu halde hala kredi kartı kullanımına devam eden bir müşterinin kartına bazı kısıtlamaların gelebileceği unutulmamalıdır. Ancak bazı bankalar müşterilerinin toplam borçlarını ödemeleri halinde kartlarını iptal etmez ve bazı limit kısıtlamaları koyabilir. Kredi kartı iptalini kendiniz de isteyebilirsiniz. Tüm borç bittiğinde dilerseniz ve banka kurallarına göre açtırabilir veya açtırmayabilirsiniz. Sonuç olarak borçlu kredi kartının iptali söz konusudur.

Borç Bitene Kadar Ekstre Geliyor

Bankaların kredi kartı sözleşmesinde geçen maddelere göre borçlu kredi kartı iptal edilir mi? Bu soruyla kafası karışan milyonlarca kullanıcı en detaylı bilgiyi banka şubelerinde de alabilirler. Kredi kartı iptalinde kişinin geçmişte banka ile olan ilişkileri de göz önünde bulundurulacaktır. Borcun toplamı ödenene kadar kartın iptali devam etmektedir. Kart sahibiyle yapılan kart sözleşmesinde imza atıldığı andan itibaren banka kuralları hükmen kabul edilmiş sayılır.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu