Bankacılık Haberleri

En İyi Kredi Kartı Hangisi?

En İyi Kredi Kartı Hangisi?

Kredi kartı tüketicilerin alışveriş ve parasal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bankalar tarafından belirli komisyon ve ücret karşılığı verilen ürünlerdir. Ülke genelindeki bankalar çok farklı isim ve avantajlarda kredi kartı imkanları sunarak rekabet ortamı oluştururlar. En iyi ve en avantajlı kredi kartı veren bankanın hangisi olduğunun cevabını bulmak oldukça zordur. Belirli ana başlıklar altında kimin daha avantajlı ve iyi olduğunu söylemek tüketicinin kredi kartı doğru kullanımı açısından daha yararlı olacaktır. Son yıllardaki araştırmalara bakarak analiz yapmak gerekirse;

En Fazla Kredi Kartı Veren Banka Hangisi

En fazla kredi kartı veren banka ve kredi kartı Yapıkredi Bankası – Worldcard ve Garanti Bankası – Bonuscard diyebiliriz. Bu alanda ilk sırada yer almasındaki başlıca sebep yıl boyunca devam eden kampanyalar ve ticari-bireysel alışveriş de normalden fazla taksit imkanı sunmasıdır.

Puan Ve Aidat Yönünden En Avantajlı Banka Hangisi

Aidat almayan ve daha çok puan kazandıran banka ve kredi kartı Vakıfbank – Worldcard ve İş Bankası – Maximum diyebiliriz. Her iki kartta yıl boyunca herhangi kart ücreti almamakta ve alışverişlerinizde normalden fazla kart puanı sağlamaktadır.

Memnuniyet Açısından En İyi Banka Hangisi

Müşteri memnuniyeti ve en fazla kurumla anlaşması olan banka ve kredi kartı Finansbank – Cardfinans ve Halkbank – Parafcard diyebiliriz. Bu bankalar müşteri memnuniyeti anketinde müşterisi diğer bankalara göre daha az olmasına rağmen memnuniyetini en fazla sağlayan bankalardır

Kolaylıkla Kredi Kartı Veren Banka Hangisi

En kolay kredi kartı veren bankalar ise İngbank – Bonuscard Ve Akbank – Axess diyebiliriz. Mobil cihazlardan ve sms yöntemi gibi alanlardan kolaylıkla kredi kartına sahip olabiliriz.

Kredi Kartı Hangi Bankadan Tercih Edilmeli?

Tüketicilerin dikkat etmesi gereken en önemli detay birden fazla bankanın aynı kredi kartı ile işbirliğinde olmasıdır. Kredi kartı aynı olsa dahi bankaların kurumlarla olan anlaşmaları farklı olacağından kredi kartı sahiplerinin bazı avantajlardan yararlanamayacağını göz önünde bulundurmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ