Bankalar

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Nasıl Açarım?

Bankalar, sınırsız ihtiyaçlarını karşılamak isteyen müşterilerine birçok yeni olanak sağlamaya çalışırlar. Çünkü daha çok müşteriye daha çok hizmet vermek, uzun vadede bankacılığın daha çok gelişmesine ve pastadan daha çok pay almasına yardımcı olacaktır. Bankalar bu yüzden müşterilerine hesaplarıyla bağlantılı olarak kullandıkları banka ve kredi kartları vermektedir. Bu sayede kişiler alışveriş ihtiyaçlarını bu kartlarda belirli limitlere göre gidereceklerdir. Tabi ki alışveriş deyince akla dükkân dükkân gezmek, saatlerce vakit harcamak ve kararsızlıklardan oluşan bir süreç gelebilir. Fakat bu yazıda bahsedilecek alışveriş türü, internet üzerinden yapılanları olacaktır. Günümüzün ilerleyen imkanlarından biri olan internet üzerinden alışveriş, kişilere zamandan ve karar sürecinden tasarruf etmelerini sağlamaktadır. BDDK’nın aldığı bir karar sayesinde önceden internet alışverişlerine otomatik olarak açılmış olan kart uygulaması değişmiştir. Bu kararla beraber artık kişiler elde ettikleri kartların internet alışverişlerinde kullanımını sağlamak için bu işleme onay vermek zorundadırlar. Peki, bu onay yolları nelerdir?

İnternet alışverişine onay verme yolları nelerdir?

Artık zorunlu hale gelen internet alışverişini aktif hala getirme onayı, kişiler ve bankalar arasından büyük bir prosedüre sebebiyet verme riskini barındırıyordu. Fakat bankalar bunun önüne geçmek için, teknolojik unsurlarını hemen devreye soktular. Kişilerin bu onay için zaman kaybetmesini önledirler ve bu sayede müşterilerinden daha iyi geri dönüş aldılar. Banka Kartını online alışverişe açma onay vermek için 3 seçeneğiniz bulunmaktadır. İlk önce ilgili bankanın şubesine gidebilir ve matbu şekilde doldurulmuş onay dilekçesini imzalayarak bu işlemi gerçekleştirirsiniz. Diğer yöntemlerden biri de internet bankacılığını kullanmaktır. Ayarlar kısmına girilince verilecek onay kısmı görülecektir. Bu onay seçildiği takdirde gerekli işlem tamamlanacaktır. Bir diğer banka unsuru ise mobil uygulamalardır.

Kişilerin cep telefonu ve tabletlerden gerekli adımları takip etmesi sonucunda, onay vermesi oldukça kolaydır. Bankaya kayıtlı olan cep telefonunuzda müşteri hizmetlerini aramanız ve gerekli güvenlik prosedürlerini başarıyla geçmeniz halinde, internet bankacılığına onay verebilirsiniz. Ayrıca bankanızın belirlediği SMS uygulaması sayesinde onay vermek, sadece mesajın doğru şekilde yazılmasını kapsar. Son olarak, verdiğiniz otomatik ödeme talimatları iptal edilmeyecektir. Çünkü BDDK’nın açıkladığı emirlerde otomatik ödeme talimatı bu konunun dışında tutulmuştur.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu