Bankacılık Haberleri

İş Yeri Kredisi Nasıl Alınır, kimler alır, şartları ne

İş Yeri Kredisi Nasıl Alınır, kimler alır, şartları ne

Günümüzde birçok birey kendi işini kurma hayaliyle yaşıyor. Aslında bu hayale kavuşmak zor değil. Çünkü artık neredeyse tüm bankalar iş yeri açmak ve kendi işini kurmak isteyenlere çeşitli olanaklar ve kredi imkânları sunuyor. İş yeri açma kredisi, dükkân, mağaza veya ofis açmak isteyenlere sunulan kredilerdir. Öyle ki düşük faizle kredinizi çekebilir, kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Ofis açmak isteyenler için çeşitli bankalarda kampanyalar düzenleniyor. 50.000 TL’ye kadar hibe veren bankalar mevcut. Mortgage Bnakası, Şekerbank, Ziraat Bankası, TEB Bankası ve Türkiye İş Bankası ofis kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Her bankanın kendine göre faiz oranları ve vadeleri bulunuyor. Esnek vade imkanlarıyla siz de işini kurabilir, ofis açabilirsiniz.

Kredi Faiz Oranı Düşük Bankalar Hangileridir?

İş yeri kredisi faiz oranları %1.10 dan başlıyor ve %1.75’e kadar varabiliyor. %1.15 faiz oranıyla en düşük banka Halkbank oluyor. Halkbank düşük faiz oranlarıyla iş yeri açmak isteyenlere güzel olanaklar sağlıyor. 50.000 TL %1.15 faiz oranıyla ve 60 ay vadeli 1.148 TL aylık taksitle kredi veriyor. Diğer düşük faizli banka Ziraat Bankası oluyor. %1.19 kredi faiz oranıyla ikinci sırada yer alıyor. 50.000 TL %1.19 faiz oranı ve 60 ay vadeyle aylık 1.194 TL taksitle iş yeri açacakları müjdeliyor. Üçüncü düşük faizli bankamız ise Kuveyt Türk Bankası oluyor. %.1.20 faiz oranı ve 120 aya kadar varan vade olanları sunuyor.

İş Yeri/Ofis Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İş yeri açmak isteyenlerin kredi başvurusunda bulunmak için bazı belgeleri hazırlaması gerekiyor. Bu belgeler arasında nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir düzeyini gösteren maaş bordrosu bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ