AkbankKredi Kartı

Akbank Axess Kart Harcamasını Taksitlendirme (Taksit İste)

Akbank müşterileri Akbank Axess Kredi Kartı ile yaptıkları harcamaları yada nakit avansları sonradan taksitlendirebiliyor. Yapmış olduğunuz harcama yada çektiğiniz avansınızı Akbank Axess Taksit İste ile vadelere böldürerek rahat bir şekilde ödeme imkanı veren bir özellik. Akbank Axess kullanıcıları mevcut harcamalarını yada çekimlerini maksimum 12 ay’a kadar taksitlendirebiliyor. Axess Taksitledirme işlemi için başvuru yapmanız ve bu başvurunuzun banka tarafından onaylaması gerekiyor. Şahsınıza taksitlendirme talebiniz soruluyor olsa da, buradan yapacağınız başvurular ile vadelendirme işleminizin yapılacağı garantisi de bulunmuyor.

Kart limitiniz yüksek olsa da bunu ödemeniz zamanla zorlaşan durumlardan birisi halini alabiliyor. Bu durumdan kurtulmak için Akbank müşterileri yapmış oldukları peşin harcamaları sonradan taksitlendirme imkanlarına sahip oluyorlar. Taksitlendirme yapabilmeniz için harcamanız yada nakit çekim tutarınız 50 TL ve üzerinde olması gerekiyor. Henüz Akbank kart sahibi olmayan kişiler Axess Kredi Kartı Özellikleri ve Nasıl Başvurulur başlıklı yazımızı okuyabilir.

Axess Taksit İste Nasıl Yapılır?

Örneğin yaptığınız bir harcama sonrası sizin bankada kayıtlı olan telefonunuza harcamanız ile ilgili bir SMS gönderiliyor. Bu mesajda zaten yaptığınız harcama, harcama tutarı ve Axess taksitledirme yapmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Taksitlendirme isteğiniz olursa size mesaja cevap vermeniz isteniyor. Taksitlendirme mesajı gönderebilmeniz için bu SMS ile gönderilen kodun 5990’a gönderilmesi yeterli oluyor.

Akbank Direkt İle Taksitlendirme

Akbank Direkt kullanıcısı olan Axess sahipleri taksitlendirme işlemi için şifreleri ile giriş yaptıktan sonra Kredi Kartı bölümüne giriyorlar. Burada harcama listesine ulaşılıyor. Yaptığınız harcama ve nakit çekimleri için bulunan bölümün altında taksitlendir – ertele bölümü bulunuyor. Buradaki menüye girdikten sonra taksitlendirme için vadenizi seçiyorsunuz. Bu vade ile banka size yeni bir ödeme planı çıkartıyor ve bu ödeme planı sonrasında yapacağınız ödemeler ile masraflar hakkında bilgilendirme gerçekleştiriyor. Bu bilgilendirmeleri okuduğunuza dair onayladıktan sonra bütün şartları kabul ediyorsunuz ve banka anında harcamalarınızı taksitlendirmiş oluyor.

İnternet Bankacılığından Taksitlendirme

Nakit çekiminizi yada harcamanızı taksitlendirme işlemi internet bankacılığından da Akbank Direkt’te olduğu gibi yapılıyor. Fakat bu işlemlerin yapılabilmesi için harcama sonrası hesabınıza yansıyacak masraflar ve faizlerin karşılanabileceği limitin kartınızda olması gerekiyor. Bu limitleriniz varsa banka istediğiniz taksitlendirme işlemine onay veriyor ve bu durum Akbank Axess Kredi Kartı Ekstrenize yansıyor.

Akbank Telefon Şubesi İle Taksitlendirme

Kredi kartınızdan yaptığınız harcamanızı taksitlendirmenin diğer bir yolu ise Akbank Müşteri Hizmetlerini aramak oluyor. 444 25 25 numarayı aradıktan sonra telesekreter yardımı ile ilgili menüye gitmeniz gerekiyor. Buradan müşteri ilişkilerinin yardımı ile gerekli onayları verdikten sonra yaptığınız harcama yada nakit çekimi taksitlendirilmiş oluyor.

Axess İle 12 Taksit

Yapacağınız harcama tutarı ne olursa olsun bunun için taksitlendirme istemeniz gayet normal. Bu taksitlendirme işleminde maksimum vade 12 ay olmasına rağmen istediğiniz ölçüde daha az faiz ödemek için daha düşük ay vadelendirme imkanları da bulunuyor.

Axess Sonradan Taksitlendirme Hesaplama

Yaptığınız harcama yada nakit çekimi sonradan taksitlendirirseniz bunun elbette faiz ve masraf gibi bir yükümlülüğü bulunuyor. Örneğin 2 bin liralık bir harcamanızı taksitlendirirseniz 12 ay vadede 197,34 Lira aylık ödemeniz olur. Bu ödemenin faiz tutarı yüzde 2,25. Bu ödemenizi 9 ayda tamamlamak isterseniz ödeyeceğiniz taksit 253,29 TL. Altı ayda ödeyecekseniz aylık 365,53 TL, Üç ayda ödeyecekseniz ise 702,99 TL taksitiniz bulunuyor. Bu tutarlara ödenmesi gereken KKDF ve BSMV tutarları da dahil edilmiş oluyor.

Axess Taksit İsteme yaptıktan sonra dönem borcunuzu yada taksitledirilmiş harcamanızı tekrar vadeye böldürme gibi taksit iste gibi bir kampanyadan yararlanamıyorsunuz.

Otomatik Ödemeler Taksitlendirilir mi?

Akbank kredi kartınıza tanımlamış olduğunuz otomatik ödeme talimatlı faturalarınız olabilir. Bu faturaların ödenmesi için taksitlendirme imkanı olup olmadığı sorulan sorular arasında. Fakat  talimatlandırılmış olduğunuz otomatik fatura ödemelerinde taksitlendirme söz konusu değil.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu