Bankacılık Haberleri

Akbank Axess Kredi Kartı Özellikleri, Nasıl Başvurulur?

Akbank Axess Kredi Kartı Özellikleri, Nasıl Başvurulur?

Akbank’ın müşterilerine sunduğu Axess Kredi Kartına internetten, Akbank Direkt ile, banka şubelerinden ve SMS ile başvuru yaparak başvuru yapabiliyorsunuz. Akbank Axess Kredi Kartı Özellikleri ve başvuru işlemlerine bakalım. Özellikleri nedeniyle Axess sahibi olmak isteyen kişilerden biriyseniz

Akbank Axess Kredi Kartı başvurusu için yapmanız gerekenler;

* Banka şubesine giderek form doldurmak,

* İnternet Sayfasında giderek form doldurmak,

* Akbank Direkt ile giriş yaparak kredi kartı talebinde bulunmak,

* Akbank İnternet Bankacılığı ile kredi kartı talep etmek,

Banka Şubesinden Axess Başvurusu

Artık insanlar dijital yollara yönelmiş olsa da klasik olarak banka şubelerini tercih eden bir kesim de bulunuyor. Bu kesim en yakın Akbank şubesine giderek müşteri ilişkileri temsilcisi yardımıyla kart başvurusu yapabiliyor. Burada kimliğiniz istenmese de kimlik bilgileriniz başvuru için gerekli olabiliyor.

İnternet Sayfasından Axess Başvurusu

Akbank’ın resmi internet sitesinden kart başvurusu yapmanız oldukça kolay. Bunun için Axess Başvuru Sayfasına gidiyorsunuz ve buradan  TC Numaranız, Telefon Numaranız, Gelirinizi ve güvenlik kodunu yazarak başvur menüsü ile başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Buradan yapılan başvuru ile onaylanan kredi kartınız adresinize kadar getiriliyor ve size teslimi sağlanıyor.

Akbank Direkt İle Kredi Kartı Başvurusu

Akbank’ın internet bankacılığını kullanıyorsanız burada daha şanslı durumdasınız. Bankanızın şubelerinden maaşınızı alıyorsanız banka sizden gelir belgesi istemiyor. Zira sizin gelirinizi kendileri görmüş oluyor. Burada genel olarak sizin talebiniz ile kredi kartınız hazırlanıyor ve sizin adresinize teslim ediliyor.

Akbank İnternet Bankacılığı İle Axess Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Axess kredi kartı ve çeşitlerinden birisine sahip olmanın en kolay yolu İnternet bankacılığı üzerinden oluyor. Banka ile münasebetleriniz gereği zaten genel olarak size kredi kartı almanız için teklifler gelecektir. Burada sayfanızdan giriş ile tanımlı kartınızın olduğunu bile görebilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem kabul etmeniz olacaktır ve kartınızı onayladıktan sonra sizlere göndereceklerdir.

Axess Başvuru Sonucunu Öğrenme

Karta yapacağınız başvurularda telefon numarası yazmanız size bankanın dönüş yapmasını sağlıyor. Kartınıza yapılan başvuru onayı SMS ile geliyor ve kart talebiniz hakkında bilgi içeriyor.

Axess Kartım Nerede Sorgulama

Kartınızın durumu hakkında bilgi almak için 444 25 25 numarayı arayabilir, Akbank direkt ile giriş yaparak başvuru aşamasının hangi noktada olduğunu inceleyebilirsiniz.

Akbank Hangi Kredi Kartlarını Hizmete Sunuyor?

Akbank kendi bünyesinde Axess kartını müşterilerine sunsa da, Axessin Gold, Platinium, Kampus Modu, Sanal Kart Business ve Kobilere özel kartları mevcut. İnternet bankacılığı, Akbank Direkt ile Axess Mobil ara yüzleri ile kartınız hakkında bilgi alırken her türlü işlemi yapmanıza da imkan veriyor. Axess kartlarından birine başvuru yapacaksanız öncelikle Akbank Kredi Kartı Sözleşmesi ve şartlarını incelemenizi tavsiye edeceğim. Çünkü bilgi güzel ve sizi güçlü kılacaktır. Bu güçlülüğünüz sayesinde maddi olarak zarara uğramaz ve haklarınızı da bilmiş olursunuz.

Akbank Aidatsız Kredi Kartı Var mı?

Tüm bankalarda olduğu gibi yasal olarak müşterilerine aidatsız kart hizmetini Akbank Axess Free Kart ile sunuyor. Bu kartı talep eden kişiler yıllık kart aidatı ödemiyor fakat puan kazanma yada diğer kampanyaları kullanabilme imkanları bulunmuyor.

Akbank Axess Özellikleri Neler?

Bir banka düşünün ki tüm isteklerinize cevap verebilecek bir kartı sizlere tahsis etsin. Almış olduğunuz kartınıza özel olarak size hazırlanan kart ekstreniz size istediğiniz yolla iletilebiliyor. İster adresinize, ister e-mail ile gönderim mümkün. Ayrıca isterseniz internet bankacılığı üzerinden de harcamalarınızı kontrol edebiliyorsunuz. Dilerseniz Akbank Müşteri Hizmetleri numarası olan 444 25 25’i arayarak istediğiniz bilgilere de ulaşabilirsiniz. Ekstrenizi alabilmek için mailiniz tanımlı olması gerekir. Tanımlı değilse E yazdıktan sonra 4566’ya SMS gönderirseniz mailinizden artık hesap özetinizi inceleyebiliyorsunuz.

Axess Chip-para harcadığınız kadar kazandırıyor. Bu sayede kazandığınız chip paraları Akbank üye iş yerlerinde harcama imkanınız oluyor. Bütün bankalarda aynı sistem bulunuyor. Fakat aldığınız kart ile hangi bankanın daha çok puan verdiği de önemli oluyor.

Akbank Axess İle Nakit İhtiyacının karşılanması

Akbank kredi kartının bir özelliği de nakit ihtiyaçlarınızı karşılıyor olması. Akbank Axess üzerinden nakit avans, taksitli nakit avans ve SMS Para ile hızlı para alma imkanlarınız bulunuyor. Bu anlamda kart limitinize bağlı olarak yapabileceğiniz bu işlemler ile anlık olarak para ihtiyacınızı da karşılamış oluyorsunuz. Hızlı para işlemleri limitiniz doğrultusunda en az 500 TL en çok ise 20 bin lira olarak veriliyor. Özellikle Akbank Direkt ile Anında 30 Bin Lira Kredi alabiliyorsunuz.

İnternetten Yapılan Başvuruda Sözleşme İmzalanması

Akbank Axess kartınıza yapacağınız başvurular sonrası kartınız size kurye ile gönderiliyor. Kurye size ulaştıktan sonra kartınız ile birlikte iki tane sözleşme getiriyor. Bir nüshasını size teslim ederken bir nüshasının her sayfasını ve son sayfayı imzalattıktan sonra bankaya iade etmek üzere götürüyor. Böylelikle sözleşme kapıda imzalanmış oluyor. Sözleşmenin ulaşması neticesinde kartınız kullanıma açılıyor ve sizde kredi kartınıza şifre alarak kullanıma başlıyorsunuz. Kredi kartınızı şifreniz ile kullanabilmeniz için de öncelikle bir ATM’ye giriş yapmanız gerekiyor.

Axess Borç Ödeme Noktaları

Akbank Direkt, İnternet bankacılığından ödeyebildiğiniz gibi banka hesabı olan kişilerden günü geldiğinden hesabından çekim yapabiliyor. Neo kartınız ile virman yaparak ödeme yapma imkaları olsa da, nakit olarak ödemek isteyenler banka şubelerinden yada ATM’ler ile yatırabiliyor. Dilerseniz bu işlem için otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz.

Akbank Öğrenci Kredi Kartları

Akbank öğrencileri de unutmamış. Bu anlamda öğrenci konumundaki kişilere Akbank Axess Exi 26 ile yüksek limitlerde kredi kartı tahsisi yapabiliyor. Chip para kazandırma özelliği de bulunan bu kartın kampanyalarını takip edenler ayrıca kazanabiliyor. Ayrıca bu kart sahipleri 50 lira ve üzeri harcamalarını da faizsiz olarak üç taksitte ödeme imkanlarına sahip oluyor.

Güvenli Alışveriş Özellikli

Axess bankanın ve müşterilerinin güvenliği için gerekli her adımı atıyor. Bunun için de internetten, şifreli alışverişlerden gerekli tüm hususları sizin kontrolünüze veriyor ve oluşabilecek tüm olumsuzlukların önüne geçiyor. Bu anlamda kart limitinizi, ek kartınızı yurt içi ve yurt dışında sizin kontrolünüze veriyor ve dilerseniz de telefonla aradıktan sonra hemen kapattırma imkanlarınız oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ