Kredi Kartı

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Kredi kartlarını nakit olarak kullanmak isteyen herkesin okuması gereken bir yazı ile karşınızdayız. Bu konuda birkaç detayın bilinmesi gerekiyor. Öncelikle kredi kartı limitlerinizin bu uygulama için belirli şartları taşıması gerekiyor. Yani hem alışverişlerde hem de nakit ihtiyacınızı karşılamada bu durum en önemli kriterdir.

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları

Kredi kartlarınızın tamamını nakit olarak kullanmak istiyorsanız ayrıca yüksek işlem ücreti ve komisyonlarla karşı karşıya da kalabilirsiniz. Günümüzde kullanılan bir takım e-ticaret siteleri kredi kartını nakite çevirme uygulamalarından sizleri yararlandırmaktadır.

Bunun yanında kuyumculardan da destek alabilirsiniz. Yani bir kuyumcudan altına alabilir ve aldığınız bu altını kredi kartınıza işlem yaptırabilirsiniz. Kuyumcuların yanında telefon bayileri üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Yani Lira satışı yaparak kredi kartınızdan uzun vadeli aylara kadar taksitli çekim yapabilirsiniz.

Daha bilinen bir uygulama daha var. Yakınlarınızın taksitlerini de kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Bunun karşılığında nakit olarak paranızı alabilirsiniz. Bu gibi uygulamalar ile artık kredi kartınızı nakite çevirerek işlem yapabilirsiniz. Elbette alım ve satım yaparken zarar etmeyeceğiniz konusunda emin olmanız gerekiyor.

Kredi Kartı Borçları Nasıl Kapatılır?

Ekonomik koşulların artmasıyla birlikte kredi kartı borçlularının sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu durumda karşımıza çıkan ilk çözüm kredi kartı taksitlendirme işlemleridir. Kart kullanıcıların son çaresi haline gelen bu işlemle tüketiciler az da olsa rahatlayabilmektedir. Günümüz insanlarının gelir ve gider hesaplamalarını uygun bir şekilde düzenlememesinden kaynaklı olarak kredi kartlarına bağımlı hale geldikleri bir gerçektir ve birçok insanın yaşam kalitesini yapılandırabildiği gibi, birçok tüketicinin de sıkıntılı günler yaşamasına sebep olmaktadır. Bankaların bu konudaki faiz uygulamaları da bir hayli can sıkıcıdır.

Kredi Kartı Borçlarında Yeni Nesil Çözümler Nelerdir?

Kartların asgari ödemeleri çoğu kez bir çözüm olarak görülebilse de bu durumun ne kadar yanlış bir uygulama olduğunu söylememiz mümkündür. Çünkü sadece asgari ödeme sağlayarak kart borçlarınızdan tam anlamıyla kurtulamazsınız. Kredi kartı borcunu tamamen kapatmak adına diğer kredi kartını kullanmak son derece yanlış bir uygulamadır. Kredi notu ortalamasını da olumsuz yönde etkileyecek bir durum olduğu için bu konuda farklı önlemler almanızı tavsiye ediyoruz. Bu konuda sizlere tavsiyemiz kredi kartı taksitlendirme uygulamalarından yararlanmanız ve elbette kart borçlarınızı günü gününe ödemeniz olacaktır.

Kredi kartı borçları nasıl kapatılır konusunda sadece asgari ödeme yapmamanız gerektiğini belirtmiştik. Çünkü bu ödemeler de zamanla zorlaşacak ve artık hiçbir şekilde ödeme yapamaz hale getirecektir sizi. Tüm borçlarınızı tek seferde kapatarak hem kredi notunuzu fazla etkilememiş olur hem de borçlarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Harcamalarınızı buna göre yapmanız da önemlidir. Çünkü KKB adı verilen bir uygulama sayesinde kredi kart kullanımı ve bankalar ile aranızdaki ilişkiler rahatlıkla görülebilmektedir.

Bu yüzden farklı bir sorun yaşamamak adına Kredi Kartı Borçları nasıl biter konusundaki önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Bu konuyla ilgili internet üzerinden hizmet veren özel kurumlar da bulunuyor. Tüm borçlarınızı tek seferde kapatarak sadece anlaşmalı bankaya borç ödemesi yapabilir ve artık hayatınıza yeniden yön verebilirsiniz. Borçlarınızın zamanla artması durumunda uzun süre bankalardan hizmet alamayacağınızı da bilmeniz de fayda var. Merkez Bankası tarafından kara listeye alınırsanız bu durum daha kötü bir hale gelecektir.

Kısacası piyasayı iyi biliyorsanız kredi kartını nakite çevirme yöntemleri hakkında en ayrıntılı bilgiye sahipsinizdir.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu