BankalarKredi Kartı

Kredi Kartını Nakite Çevir Para İhtiyacını Karşıla

Sahip olduğu kredi kartını limiti dahilinde nakite çevirerek az faiz ödeyen ve zaman kazanan milyonlarca kart kullanıcısı var. Bu kişiler elbette yasal yollardan yapmak zorunda. Bunun için de atılan adımlar var ki, kartını zamanla nakite çevirmek zorunda kalan tüketici çok. Bir bakıma buna bağımlı ve bağlı kılınıyor olması üzücü. Fakat hayatımızın gerçekleri arasında kredi kartını nakite çevirme işlemi de bulunuyor. Bu adımlardan bazıları şu şekilde;

* Kredi Kartından Nakit Avans Çekme

* Kuyumcular Üzerinden Nakite çevirme

* Arkadaşlarınızın nakit alışverişlerini kartınızdan geçirebilirsiniz

* e-Ticaret Firmaları üzerinden nakite çevirme

* Fatura Ödemesi Alan Yerler

başlıca kartınızı nakite çevirme yolları başlığında toplanıyor.

Kredi Kartından Nakit Avans Desteği

Kartlardan nakit kredinin yolu artık nakit avans çekimi üzerinden yapılıyor. Güncel olarak en çok alınan kredilerin başında geliyor. Alacağınız nakit avansın vadesi maksimum 12 ay ile sınırlandırılmış durumda. Güncel Tüketici Kredisi vadeleri 60 aya uzatılmışken kredi kartından çekilecek paralar için bu vade söz konusu değil. Tüketiciler de gündelik olarak ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kartlarının nakit avansını kullanıyorlar ve peşin ödenen faizler ile taksitli olarak küçük meblağlarda kredi almış oluyorlar.

Artan kredi faizleri beraberinde kredi kartı faizlerine de yansımış durumda. Maddi olarak sıkıntıda olan tüketiciler zamanla bu ihtiyaçlarını yüksek faiz ve masraflara karşın avans kredileri ile karşılama yoluna gidiyor.

Kartını Nakite Çevirmenin Yolu Kuyumcular

Geçmiş dönemde taksitle altın alım ve satımı söz konusu idi. Bu alım satıma konu olan aracı ödeme kredi kartı ile alınan altınlar banka komisyonu ile birlikte hesap edilerek altın alımı yapılıyor ve ardından altının satış fiyatı üzerinden de satılarak nakite çevrilmiş oluyordu. Bu durum kuyumcu esnafının işine yarıyor olsa da tüketicileri maddi olarak zarara uğratıyordu. Bu anlamda tüketicileri rahatlatmak adına çıkarılan yasa ile altın alımlarında kredi kartı taksiti olayı son buldu. Bu durumdan şikayetçi olan kuyumcu esnafı her fırsatta taksitle satışın tekrar gündeme alınması konusunda ısrarcı davranır oldu. Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları zamanla üretilebilecek hususlar arasında bulunuyor.

Fatura Ödeme Noktaları

Fazla faiz ödemesi yapmadan en kolay yol peşin alışveriş yapan arkadaşlarınızın ödemelerini kredi kartınızdan yapmanız ve parayı da kendiniz almanız olacaktır. Hem yasal bir durum söz konusudur hem de fazla faiz ödemesi yada komisyon ücreti ödemekten kurtulmuş olursunuz.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu