Güncel

Sanayi Sektörünün Son Durumu

Özellikle günümüz ülkelerinde sanayi koşulları geçen yıllara göre az daha arttırılmış vaziyettedir. Yani belirtmek istediğim şu anki  durum sanayi çalışanlarının daha güvenli ortamlarda çalışmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanıyor. Bu şekilde çalışanlar daha güvenli ortamlarda çalışma imkânı buluyor. Hem sektör yöneticileri daha fazla işçi bulma imkânı yakalıyor hem de çalışan işçilerin süreklilik oranı arttırılıyor.

Güvenli İş Sahaları

Çalışan işçiler ailelerini de güvenli bulduklarından işlerine bağlanıyor ve güvenle çalışmalarını sürdürüyorlar. İşçiler bu ortamlara daha fazla başvuruda bulunuyor. Çünkü nedeni güvenli bir aile ortamı oluşturmak, geleceğini daha iyi bir işte sürdürmek, kendini güvende hissetmek, başına gelecek iş kazalarına karşı güvende olarak hissetmek gibi duygular çerçevesinde firma çalışanları kendilerini güvende hissederler.

İş Yerleri Güvenliği

Firma yöneticileri ise işçilerinin güvenli hakkında daha fazla bilgi toplama imkânına sahip oluyor. Mesela örnek olarak işçiler güven ortamı içerisinde çalışıyor olabilir ama firma yöneticisi bundan emin olmalı çünkü gelecekte başlarına gelebilecek herhangi bir olaydan veya onların fark edemeyeceği bir zehirlenme olayından firma yöneticisi ilgilendiğinden başına gelecek sorunlara karşı tedbir alması gereklidir. Bu tedbirlerden bazıları işyerlerine alarm taktırmak, yangın söndürücüleri taktırmak, yangın söndürme sistemleri kullanmak, işçileri yaptıkları işten ötürü koruyan bir maske veya işe özel bir kıyafet veya üniforma giyme koşulu koymak, bina acil durum kaçışları üretmek veya acil durum sistemleri taktırmak firma yöneticilerini bu durumlardan gerektiği oranda koruyacaktır.

 İşçi Maaşları

İşçiler bazı firmaları çalışmak için uygun buluyor ve bazılarını ise çalışmak için uygun bulmuyor. Nedeni ise herkesin tahmin edeceği gibi paradır. İşçiler ailelerini daha iyi bir refah düzeyinde yaşatmak için kendilerini bile bazen görmezden gelebiliyor. Mesela çok iyi bir firma düşünün ve döneminin en güvenlikçi sistemleri ve önlemlerini almış bir firma olarak yönetici elbette bu ortamda çalışmanın güvenli olacağının garantisini verebilir fakat bu ortamda çalışacağı bir insana diğer firmalardan daha az maaş ödeyeceği kesindir. Çünkü firmalar son ödedikleri acil durum sistemleri, acil durumlarda kullanılacak çıkış vb. önlemler için ödedikleri paraları işçilerden kısarak daha az maaş öderler. Bunun için işçilerde bazı durumlarda kendilerinden bile vazgeçerek aileleri uğruna daha zorlu şartlar altında çalışarak daha fazla maaş almak için çalışırlar.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu