Bankacılık Haberleri

İndirimli Elektrik hizmeti sunan firmalar hangileri?

İndirimli Elektrik hizmeti sunan firmalar hangileri?

Ülkemizde son zamanların en büyük tartışma konuları arasında elektrik fiyatları gelmektedir. Kış aylarının gelmesinden sonra elektrik fiyatlarında yaşanan artışlar vatandaşların tepkisine neden olmaya devam ediyor. Bu yüzden de firmaların bazıları kullanım bazında yüksek ücret gelen müşterilere uygun fiyatlardan elektrik hizmeti sunmaya başladı. Bugün sizlere bu konuda uygun fiyat üzerinden hizmet veren firmaların detayları hakkında bilgiler sunalım.

İndirimli hizmet sunan firmalar

Aksa Elektrik

Özellikle serbest tüketicilere indirimli elektrik fiyatı sunan firmalar arasında Aksa Elektrik gelmektedir. 2004 yılında enerji piyasasına giren firmanın aldığı lisans sayesinde uygun fiyat üzerinden elektrik hizmeti sunduğunu belirtmek istiyoruz.

CLK Boğaziçi elektrik

Geçtiğimiz yıllarda BEDAŞ olarak bilinen ancak artık günümüzde CLK Boğaziçi Dağıtım ve Elektrik olarak hizmet veren firmanın 2013 yılından itibaren kurmuş olduğu ortaklık müşterilerinin giderek artmasına neden oldu. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan müşterilerin dağıtımını üstlenen firman günümüzde elektrik tedarikçi firması olarak hizmet vermektedir.

CLK Uludağ

2013 yılında CLK Boğaziçi firmasının almış olduğu ve daha önceleri Uedaş olarak bilinen bu firmanın hizmet vermiş olduğu bölgenin ağırlıklı olarak Marmara Bölgesinde olduğunu belirtmek istiyoruz. Balıkesir, Bursa, Yalova ve Çanakkale illerinde yer alan müşterilerin elektrik dağıtımını üstlenen firmanın da uygun fiyattan elektrik hizmeti sunduğunu belirtmek istiyoruz.

Enerjisa Başkent

Ankara’nın elektrik dağıtım hizmetini üstlenen firmada uygun fiyatlardan müşterilerine elektrik sağladığını belirtmek istiyoruz. aynı zamanda firmanın İstanbul Anadolu yakasında yer alan müşterilerine de Enerjisa Ayeaş olarak hizmet verdiğini belirtelim.

Bu firmaların dışında Enerjisa Toroslar, Gediz Elektrik,Aydem Elektrik,Sepaş Elektrik,Fina Elektrik,Doğuş Elektrik ve Age Enerji olarak faaliyet gösteren firmalarında uygun fiyatlardan elektrik hizmetleri sunduğunu belirtelim.

İndirimli Elektrikten kimler yararlanabilir?

Elektrik dağıtım firmalarının son zamanlarda giderek artması, serbest piyasa ekonomisine olumlu yansımalar yaptı. Rekabet ortamının giderek artmasına bağlı olarak artan firmaların müşteri kapma yarışı içerisine girmesi, aslında en çok müşterilerin işine yaradı. Bu yüzden de firmalar artık daha çok müşteriye ulaşmak için belirlenen oranlardan yüksek kullanımlarda müşterilerin firma değişikliğine gitmelerini sağladı.

Devletin belirlemiş olduğu tarifelerden daha uygun bir hale elektrik hizmeti almak için belirlenen firmalar ile anlaşma yaparak sizlerde daha uygun bir şekilde elektrik kullanma şansını yakalamış olabilirsiniz.

İndirimli elektrikten nasıl yararlanacaksınız?

2001 yılında çıkartılan yasadan sonra indirimli elektrikten yararlanmak isteyenlerin özellikle büyük fabrikalar olduğu konusunda bir anlaşma yapılmıştı. Sadece yüksek oranda elektrik tüketimi yapan firmaların yararlanma şansının olduğu bu yasanın 2013 yılında yeniden değişmesi beraberinde birçok kullanıcının işine yaradı. Özellikle yıllık elektrik tüketimi konusunda 200 kWH’tan yüksek oranda tüketim gerçekleştiren her müşterinin indirimli elektrik hizmeti veren firmalardan yararlanma hakkı doğmaktadır. Ülkemizde 10 Milyondan fazla müşterinin bu konuda hizmet alma şansının da bulunduğunu sizlere açıklamak istiyoruz.

Aylık ortalama fatura bedeli 75 TL ve üzerinde olan kişiler diledikleri firma ile anlaşma yaparak uygun elektrik hizmetlerinden yararlanabilmektedir.

İndirimli elektrikten faydalanmak için sizlerde yıllık elektrik tüketim bedelinize göre en uygun şekilde sizlere hizmet veren firmaların hangileri olduğuna bakarak bu konuda hizmet alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ