KredilerNedir?

Kredi Ön Onayı Nedir?

Bankaların her şeyden önce size vereceği kredi için kısa ve öz bilgilerinize bakmaktadır. Kredi ön onay nedir? Çekmek istediğiniz kredinin durumunuz uygun ise banka sizi ön onaya sunmaktadır. Tabi bazen ön onayı geçtiğiniz taktirde yine de çekmek istediğiniz kredi verilmemektedir. Çünkü daha önce kullandığınız kredi ya da kredi kartı ödemelerinde geciktiğiniz ya da kara listeye alındığınız gibi durumlarda kredi verilmemektedir. Eğer kredi çekmek istiyorsanız düzenli bir gelirinizin ve düzenli olarak ödeme yaptığınıza dair belgeler talep edilmektedir.

Kredi Başvurusunda İlk Onay

Kredi ön onay nedir? Sorusunu olumlu bir şekilde geçmiş olsanız dahi diğer aşamalarda başarısız olmanız halinde kredi talebinde bulunduğunuz banka ya da bankalar sizin kredinizi onaylamamaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kara listeye eklenmemeniz gerekmektedir ve ödemeleriniz de gecikmeler yaşamamalısınız. Bu bütün bankalarda geçerli bir güvenilir sistemdir. Bazen ön onay kabul edilirse, istediğiniz miktar kabul edilmeye bilir bunun yanında ise daha düşük bir meblağ size sunulmaktadır. Bunu kabul edip etmemek sizin tercihinizdir.

Kredi başvurularında onay

Bankaya başvurduğunuz kredi onayı onaylanmadığı sürece diğer bankalara başvuru yapılmaması gerektiğini bildirmek gerekiyor. Krediniz ön onayı geçtikten sonra gerekli diğer bilgilerinizi de alarak kredi başvurusu yaptığınız banka ya da bankalara giderek işlemlerinize devam etmeniz gerekmektedir. Banka bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanız gerektiğini bilmeniz ve buna göre işlemler yapmanızı önermekteyiz. Bankalara olan ödemelerinizi gününde ve zamanında yapmanız sizin kredi çekmenizde büyük rol oynamaktadır.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu