Bankacılık Haberleri

Akbank Axess Kredi Kartı Harcama Erteleme

Akbank Axess Kredi Kartı Harcama Erteleme

Akbank Axess Kredi Kartı harcamalarınızı erteleme imkanı talebiniz doğrultusunda istediğiniz vadelerde olsa da maksimum üç ay süre ile erteleme söz konusu oluyor. Bu erteleme işlemi için başvuru yapmanız ve bankanın size onay vermesi gerekiyor. Almış olduğunuz ürünü peşin yada taksitli alın ya da nakit çekimlerinizi sonradan erteleme yapmanız mümkün. Bu erteleme işlemi elbette size maddi olarak masraf ve faiz külfeti doğuruyor.

Akbank Axess peşin ve taksitli alışveriş ödeme erteleme işlemi yapabilmeniz için;

* Axess Mobil girişi sonrasında Kartlarım, Taksit/Erteleme iste menüsünden,

* Akbank İnternet Bankacılığından giriş yaptıktan sonra Kredi Kartları, Taksit/Erteleme iste ile,

* Akbank Direkt Mobil Kredi Kartı İşlemleri, Taksit / Erteleme iste menüsüyle,

* 444 25 25 Numarayı aramanız yeterli oluyor.

Axess Ekstresini Erteleme Başvurular Nasıl Yapılıyor?

Tarafınıza yaptığınız harcama sonrası SMS ile harcama bilgileriniz banka tarafından kayıtlı telefon numaranıza gönderiliyor. Burada size gönderilen harcama kodunuzu 5990’a göndermeniz halinde erteleme işlemi yapılıyor. Bu alternatifi kullanmayan kişiler ise Akbank Direkt, İnternet Bankacılığı yada Axess Mobil ile erteleme talebini iletebiliyor. Dileyen yine Akbank Müşteri Hizmetleri 444 25 25 numarayı aradıktan sonra ilgili menüler üzerinden müşteri ilişkileri temsilcilerine ulaşarak da gerçekleştiriyor. Erteleme işlemleri için Kredi Kartı menüsüne girdikten sonra harcamalar üzerinden yada ekstre bölümünden harcama erteleme seçeneği ile gerçekleştiriliyor. Bu işlemin yapılabilmesi için en az 50 liralık harcamanız olması gerekiyor ve bu harcamalarınızı maksimum 3 aya kadar erteleyebiliyorsunuz.

Axess Direkt Ekstre Böldür

Axess Harcama erteleme işlemi başvurusu sonrası mevcut yansıyacak faiz ve vergilerin tutarını karşılayacak kadar kartınızda limit bulunması gerekiyor. Bu limit ile yaptığınız başvuru bankaca onaylanıyor ve erteleme işleminize faiz ve masraflar yansıtılarak gerçekleştiriliyor. Bilindiği üzere yapmış olduğunuz harcamalarda 12 ay vadeye kadar taksitlendirilebiliyor. Bunun için Akbank Axess Kredi Kartı Harcama Taksitlendirme başlıklı yazımız faydalı olacaktır.

Axess Harcama Erteleme Faiz Hesaplama

Yapmış olduğunuz harcamalara istinaden tarafınıza çıkarılan ekstre borcunuz 2 bin lira olduğunu düşünürsek bunu 3 ay erteleme sonrası 127,92 lira peşin faiz işlenir ve ödeyeceğiniz tutar 2.127,92 TL olur. 2 Ay ertelerseniz peşin faiziniz 103,20 TL, 1 ay ertelerseniz ise 78 TL olacaktır. Bu rakamlara KKDF ve BSMV tutarları da sonradan ekleniyor.

Axess Harcama Erteleme Faizleri

Akbank Axess Ekstre Erteleme faizleri 1 ay için yüzde 3,25 iken 2 ay için % 4,30 ve 3 ay için % 5,33 üzerinden hesaplanıyor. Bu yüzden oldukça yüksek bir tutar olduğunu belirtmek isterim.

Sadece Türk Lirası üzerinden yapılan harcamalar için erteleme söz konusu. Bu işlemin başvurusu için ise hesap kesim tarihinden önce gerçekleştirmek gerekiyor. Zira kesim sonrası yapmak isterseniz asgari tutarı ödemek zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca başvuru sonrası hesap kesiminden önce iptal etmeniz halinde de banka ödediğiniz peşin faiz tutarını size iade etmiyor bunu da parantez içinde belirtmek gerekiyor.

Harcamanız Üye İş Yerinde İptal Olursa Ne Yapmalı?

Akbank’a ait üye iş yerinden yapmış olduğunuz bir harcama için erteleme başvurusu yaptıktan sonra harcamanızı yine üye iş yerinden iptal edebilirsiniz. Fakat bu iptal sonrası ertelemenizin iptali  söz konusu olmuyor. Bunun için 444 25 25 Akbank Telefon şubesini aramanız ve bilgi vermeniz, talimatlandırmanız gerekiyor. Aksi takdirde iptal söz konusu olmuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ