Bankacılık Haberleri

İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Değiştirme

İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Değiştirme

Hayatımızda İnternet ve sanal dünyanın yeri günden güne daha da önemli bir hal almaktadır. İnternet üzerinden yapılan işlemlerden en önemlilerinin başında İnternet bankacılığı işlemleri gelir. İnternet bankacılığı ile maddi ve sanal işlemleriniz tüm gün boyunca hızlı ve doğru şekilde yapılmaya devam eder.

İnternet bankacılığı kullanımında onay işlemleri için gerekli bir akıllı cep telefonu da bulunması gereklidir. Para transferi ve ödeme işlemlerinizin güvenliği için kullandığımız cep telefonları zorunludur. Mobil hatların değişmesi veya operatör değişimleri banka bilgi güvenliği yönünden önlem alınması gereken bir durumdur.

Telefon Numarası Değişme Nasıl Olur?

Banka hesabımızı İnternet ve telefon bankacılığı kullanımına açarken banka şubesine giderek onay vermemiz gerekir. Bu sırada istenilen bilgilerden bir tanesi de cep telefonu numarasıdır. Cep telefonu numarası, İnternet bankacılığı işlemlerini yapmak için İnternet sayfasını açtığımızda kullanılır. Cep numarası şifre ve hesap numarasını girdiğimizde karşısındaki kişinin siz olduğunu teyit etmek açısından önemlidir. Mobil hatların kişisel sebeplerden dolayı değişmesi başka bir numara edinmek banka şubesine bildirilmesi gereken bir unsurdur. Bu değişme işlemi iki şekilde yapılabilir.

Banka Şubesinden Numara Değişimi

Hesabımızın bulunduğu bankaya ait en yakın şubeye giderek gerekli işlemleri yapabiliriz. Şubeye giderken yanımızda üzerinde T.C. numarası bulunan kimlik kartımız ve varsa banka hesap bilgilerimiz olmalıdır. Gerekli başvuruyu banka bireysel müşteri temsilcisine yaptığınızda yeni numaranızı sisteme ev veya iş numarası olarak kaydederek eski numaranızı isteğinize bağlı silebilir.

ATM’den Numara Değişimi

En yakın bankanıza ait ATM’ye giderek numara değişim işlemini yapabiliriz. ATM’den işlem yapmak için yanımızda banka kartı bulunması yeterlidir. Banka kartınızı şifre ile giriş yaptıktan sonra kullanıcı işlemleri bölümünden cep telefonu numarasını güncelle/değiştir bölümüne girerek değiştirdiğimiz yeni numarayı tuşlayarak numara değişimini gerçekleştiririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ