Akbank

Akbank Axess Kredi Kartı İle Havale ve EFT Yapma

Akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartı markaları Axess, Wings ve Axess Exi 2 asıl kart sahipleri kredi kartından Havale ve Eft yapabiliyor. Göndereceğiniz tutar üzerinden % 3,75 masraf ve işlem başına ayrıca 9 TL ücret ödemesi ile istediğiniz sayıda kredi kartınızdan para gönderimi yapabilirsiniz. Kredi kartınızdan anlık yada vereceğiniz talimat ile birlikte EFT ve havale işlemleriniz gerçekleştiriliyor.

Kişilerin aylık düzenlik olarak ödemek zorunda kaldığı kiralar, aidatlar, okul taksitleri gibi hususlar artık Akbank Axess Kredi Kartı ile havale yada EFT yapma imkanı veriliyor. Bu sayede aylık ödemelerinizi takip etmekten kurtuluyorsunuz ve tüm ödemelerinizi kartınız takip etmeye başlıyor.

Düzenli EFT ve Havale Talimatı Verme

Aylık yaptığınız düzenli ödemeleriniz için para transferi talimatınızı Akbank Direkt üzerinden, banka şubeleri aracılığıyla ve 444 25 25 Akbank telefon bankacılığı üzerinden verebiliyorsunuz. Ancak her Akbank kredi kartı bu işleme olanak vermiyor. Bu işlemin yapılabilmesi için Axess, Axess Wings ve Axess Exi 2 kartlarına sahip olmak ve asıl kart sahibi olunması gerekiyor.

Akbank Kredi Kartından Havale ve EFT Masrafı Ne Kadar?

Kredi kartınız ile ödemeleriniz para transferi talimatınızı havale yada EFT yoluyla verebiliyorsunuz. Bu talimatlarınız için sizden komisyon kesiliyor. Komisyondan kastımız gönderdiğiniz paranın yüzde 3,75’i kadar oluyor ve her yaptığınız işlem için ayrıca 9 TL ücret tahsil ediliyor. Bu ücretlere kesilmesi gereken BSMV ve KKDF dahil ediliyor. Örneğin 3 bin liralık bir EFT yaparsanız bu işlem için 121,50 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Bu rakamda oldukça fazla görünüyor. Bu yüzden daha uygun fiyatlı bir para gönderim işlemi seçeneği bulmalısınız diye düşünüyorum.

Hesaptan yapılan para gönderimleri için alınan masraflar çok daha uygun olurken bazı bankalarda bu durum ücretsiz gerçekleştiriliyor. Bu nedenle de müşteriler masrafsız olduğu için bankalar arasında değişikliğe gitmek zorunda kalıyor. Fakat bankanın anlaşmalı maaş alan kurumlarında çalışıyorsanız bu durumda Akbank hiç masrafsız para gönderim işlemlerine olanak verebiliyor ki bunu da hatırlatalım.

Ne Kadar Para Gönderebilirim?

Kartınızdan para transferi yapabilmeniz için sınırlandırılmış bir limit bulunmasa da bu limit sizin kart limitiniz oluyor. Yani kartınızın limiti ne kadarsa o kadar gönderim yapabiliyorsunuz. Yani 1000 lira limitiniz varsa tamamını EFT yada havale yapabiliyorsunuz.

Para transferi için tercihiniz kartınız olması durumunda harcamalar karşılığı kazandığınız chip paralar bu işlem için kazanılmıyor. Ayrıca işlem sınırlaması da bulunmuyor ki, ay içerisinde kartınızda limit olması halinde istediğiniz kadar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu