AkbankKredi Kartı

Akbank Axess Kredi Kartı Limit Artırma Yolları

Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Artırma işlemi talimatınız ile zaman içerisinde otomatik olarak ve dilerseniz talebiniz doğrultusunda artırılıyor. Size tahsis edilen kredi kartınızın limiti zamanda çok düşük tutarlarda kalabilir. Bu durumda da harcamalarınıza olanak vermeyecektir. Axess limiti artırabilmeniz için ise başvuru yapmanız gerekiyor ve bu başvuru sonrası istediğiniz limitlere uyan bir gelir profiliniz bulunuyorsa ve borçlarınıza sadıksanız banka anında limit artırımına gidebiliyor.

Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Artıma yapabilmeniz için;

* Akbank Direk İnternet ile Kredi Kartı menüsünden limit artırma sayfasından;

* Akbank Şubelerinden talep yaparak;

* 444 25 25 numaralı Akbank Telefon Bankacılığından

* SMS ile başvuru yaparak

* ATM’ler üzerinden talep oluşturarak yapabiliyorsunuz.

SMS İle Axess Kart Limitinizi Artırma

En hızlı ve kolay yolu SMS ile yapılan kart limiti artırma işlemi için LIMIT bosluk KART SON DÖRT HANESİ boşluk AYLIK GELİR boşluk, İSTENİLEN LİMİT yazdıktan sonra 4566’ya gönderiyorsunuz. Örnek olarak : LIMIT 4321 2020 6000

Harcama Esnasında Limit Artırma

Akbank’a ait Axess kredi kartlarından kullanırken limitinizin yetmediği durumlar oluşuyor. Bu durumda harcamanızı da gerçekleştirememiş oluyorsunuz. Bankalar sizin kart ödemeleriniz ile kredi notunuza bağlı olarak kart limitlerini artırma talebinde bulunabilirken size ayrıca bu artırım için ayrıcalıklar tanınmış oluyor. Harcama esnasında girilen tutar limit olmadığı için reddedildiği anda bu müşterilerin telefonuna otomatik olarak telesekreter araması geliyor. Harcama için limitinizin durumunu ve limiti artırmak için size uygun tutarı teklif ediyor. Bu teklif ile kabul ederseniz onay tuşuna basmanız yeterli oluyor. Bu sayede Axess Kredi Kart Limiti Arttırma işlemi yapılmış oluyor ve istediğiniz harcamaları da hemen yapmış oluyorsunuz.

Kart Limitini Öğrenme

Akbank’a ait kartınızın limitini bilmiyor olabilirsiniz. Yada harcama tutarlarınızı aklınızdan kaçırmış olmalısınız. Bu durumda öğrenebileceğiniz mecralar internet bankacılığı, telefon şubesi, Atm ve Akbank Direkt Mobil den giriş yaparak mevcut kart limitinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca 444 25 25 ‘i arayarak dilediğiniz zaman kredi kartı menüsünden hesap özetinizi de inceleyebiliyorsunuz. Ayrıca her yaptığınız ödeme sonrasında ödediğiniz tutar kadar kart limitinizde artmış oluyor.

Axess Kart Nakit Avans Limiti Nasıl Belirleniyor?

Akbank kredi kartı kullanıyorsanız size bir harcama tutarı limiti belirleniyor. Bu limitin oranında da nakit çekim avans limiti belirlenmiş oluyor. Bu oran ise limitinizin yüzde 75’i kadardır. Yani 10 bin liralık bir kart limitiniz bulunuyorsa bunun 7 bin 500 lirasını nakit olarak çekebilirsiniz.

Kredi kartları limit artırım işlemlerinde sınırlama bulunuyor. Yasal mevzuat gereği kredi kartı talebinizi üç kez yapabiliyorsunuz ve artırım da buna bağlı olarak üç kez gerçekleştirilebiliyor. Bunun üstünde başvuru yapmanız halinde artırıma olumsuz cevap veriliyor. Ayrıca kart limitleri dönem borcunu ifa etmeniz sonrasında artırılıyor.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu