Bankacılık Haberleri

Tasarruf Yaparak Taksitle Araba Alın!

Tasarruf Yaparak Taksitle Araba Alın!

Bir Tasarruf Hedefi Belirleyin Herhangi bir büyük satın alma için para biriktirirken, somut bir hedef belirlemenize yardımcı olur. Bir araba için nakit ödeme yapmayı planlıyorsanız, hedefiniz vergiler ve harçlar dahil satış fiyatı olmalıdır. Finanse etmeyi planlıyorsanız, peşinat için tasarruf etmek isteyeceksiniz. Ödeyeceğiniz fiyat ve önceden ne kadar tasarruf etmeniz gerektiği, aracın yeni mi yoksa kullanılmış mı olduğu ve satın almayı mı yoksa kiralamayı mı planladığınız gibi çeşitli faktörlere bağlı olacaktır.

Tasarruf etmek isteyebileceğiniz diğer maliyetler nelerdir?

Taksitle araba alma kısacası araba satın aldığınızda, özellikle şu anda sahip değilseniz, bütçelemek isteyebileceğiniz bazı ek maliyetlerle karşı karşıya kalırsınız. Bunlar şunları içerir: Taksitle araba için tasarruf önemlidir.  Gelin ne şekilde yapabileceğimize bir göz atalım.

Devlet kaydı ve lisansı. Bir bayiden satın alırsanız, bunlar satış fiyatına işlenebilir. Bir kişiden satın alırsanız, onlar için ayrı ödeme yapmanız gerekebilir. Taksitle araba fırsatı için faizsiz finansman şirketleri var.  Ancak yine de tasarruf yapmak avantajlı olabilir.

taksitle araba almak için nasıl tasarruf etmeliyim?

Araba sigortası. Hemen hemen her eyalet, sürücülerin en azından belirli bir miktarda otomobil sigortası kapsamına sahip olmasını gerektirir ve bir davadan korunmak için başka varlıklarınız varsa, genellikle minimumdan fazlasını satın almak akıllıca olur.

Günlük işletme maliyetleri. Bunlar, yakıt (araca bağlı olarak benzin veya elektrik), rutin bakım ve eyaletinizin zorunlu kılması halinde periyodik muayeneleri içerecektir. Çoğu eyalette, halka açık yollarda araç kullanmak için otomatik sigortanızın olması gerekir, bu nedenle, henüz yoksa, arabanızı satın aldığınız gün veya öncesinde bir poliçe satın almayı planlayın. Bayiler, sizin ve arabanızın partiyi terk etmesine izin vermeden önce genellikle sigorta kanıtı isteyeceklerdir.

Araba tasarruflarınızı başka amaçlar için harcamanın cazibesinden kaçınmak için ayrı bir araba tasarruf hesabı oluşturmanıza yardımcı olur. Bazı iyi seçenekler, bankanızda bir tasarruf hesabı veya bir para piyasası yatırım fonu olabilir. Bunlardan herhangi biriyle para kaybetme riskine girmezsiniz ve hatta biraz faiz bile kazanabilirsiniz.

Bankanız, yatırım fonunuz veya işvereninizle, araba hesabınıza yatırmak için maaşınızdan belirli bir miktarı düzenli olarak çekmesini sağlayın. Bu şekilde, bunun hakkında düşünmek veya parayı başka bir şeye harcamak için bir şans elde etmek zorunda kalmayacaksınız. Herhangi bir yedek nakit katkıda bulunun. İşyerinde bir ikramiye, devlet teşvik çeki, vergi iadesi veya doğum gününüz için bir miktar nakit para alırsanız, bunu araba hesabınıza ekleyin.

En kolay en pratik şekilde taksitle araba al ve ödeme zorluğu çekmeden mal sahibi ol!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ