Bankacılık Haberleri

Devlet Bursları Nasıl Alınır?

Devlet Bursları Nasıl Alınır?

Lise ve üniversitelerde okuyan öğrenciler için maddi destek yardımı yapan devlet, kredi ve hibe desteği ile iki farklı şekilde burs imkanı sağlamaktadır. Özellikle üniversite öğrencileri için devlet bursu en çok başvuru yapılan burslar arasında yer almaktadır. Devlet bursundan lisans öğrencileri, ön lisans öğrencileri, iki yıllık bölümlerden mezun olup dört yıllık bölümlere geçiş yapan öğrenciler, yüksek lisans öğrencileri, ülke adına müsabakalara katılan öğrenciler ve ÖSYM’nin yapmış olduğu sınavda dereceye giren öğrenciler yararlanır.

Öğrenci Bursları

Devlet bursu karşılıksız olarak verilen burslardan biridir. Devlet bursları nasıl alınır nerelere başvuru yapılması gerekir gibi soruların cevabında bilinmesi gereken ilk şey burs için burs tarihlerinde KYK’nın internet sitesine giriş yaparak bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi gerektiğidir. Bilgiler doldurulurken her alan dikkatlice incelemeli ve doğru bilgiler girilmelidir. Devlet bursları nasıl alınır sorusunda dikkat edilmesi gereken diğer nokta istenen evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesidir. Başbakanlık ve KYK kursları için istenen evraklar vardır.

Başbakanlık Bursu

Son altı ay içerisinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf, öncelikli öğrenciler için öncelik belgesi, kayıt, kimlik, yurt ücreti, depozito ücreti dekontu, 18 yaşından küçükler için aile izin onay belgesi ve aynı öğretim dönemi içerisinde yükseköğretime başlamış olan kardeş varsa öğrenci belgesi gerekmektedir. Başbakanlık bursunu almaya hak kazanan üniversite öğrencileri alttan 3’den fazla ders bırakmadıkları sürece bursları devam eder.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ