Bankalar

Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Para gönderiminin en kolay, masrafsız ve hesap numarasız yolu artık Cep Telefonu Numarasına gönderilmesi ile gerçekleştiriliyor. Zira bu sayede kişilerin hesabı olmasına gerek yok. Bir telefon numarası üzerinden gönderilen paralar anında ATM’den çekiliyor ve kullanıma başlanıyor. Bankalar arasında Cepbank olarak anılan para gönderim işlemi oldukça pratik.

Günümüzde bankacılığın hayatımızın her anında olması büyük avantajlar sağlamaktadır. Siz de eğer isterseniz, para havale etmek için haftanın yedi günü yirmi dört saat gönderim yapmak istediğiniz kişinin cep numarasına para havale edebilirsiniz. Cebe havale işlemi nasıl yapılır sitemiz içerisinde yanıtlıyoruz.

Cebe havale işlemi nasıl yapılır diye merak eden kullanıcılarımız için hazırladığımız bu yazımızda, sizlerin en basit şekilde bankacılık işlemlerinizi yapmanız için gerekli bilgiler yer almaktadır. Cebe havale yaparak, gönderim yaptığınız kişinin cep telefonu üzerinden işlem yapabilir ve hiçbir işlem kesim ücreti yaşamadan parayı karşı tarafa gönderebilirsiniz. Birçok banka bu uygulama ile artık çalışmaya başlasa da sizin de bu uygulamada gönderim yapmak için öncelikli olarak sahip olmanız gereken birkaç izin mevcuttur. Öncelikli olarak internet bankacılığı ve mobil uygulamadan birisine sahip olmalı ve bankadan işlem yapabilme iznine sahip olmalısınız. İşlem yapabilme izniniz yoksa üzülmeyin telefon bankacılığıyla gerekli izinleri alabilmek sadece üç dakika sürüyor. Ardından mobil ya da internet bankacılığı üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Cebe Havale Yapmak

Birçok banka sadece karşınızda para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını girmenizi yeterli bulurken İş Bankası gibi bankalardan birkaçı da sizden gönderim yaptığınız kişinin vatandaşlık numarasını da isteyebilmektedir. O yüzden işlemlerinizi yaptığınız bankaların prosedürlerini iyi bir şekilde takip ettiğinizden emin olmalısınız. Kesim ücreti alan bankalar da olduğu için sizin gönderimlerinizi yaparken kesim ücreti ödememek adına doğru bankayla çalışmanızı öneririz.

Gönderim yapmak istediğiniz kişinin telefon numarasını girdikten sonra göndermek istediğiniz rakamı belirleyerek onaylıyorsunuz. Gönderim yaptığınız telefon numarası hatalı ya da göndermek istediğiniz tutar yanlış mı? Korkmayın hemen iptal etmeniz mümkün. Bankalardan kesinti ücreti almadan yapacağınız gönderimlerde karşınızdaki kişiye SMS ile bildirim gidecek ve ATM üzerinden sizin gönderdiğiniz parayı gelen şifre sayesinde saniyeler içerisinde çekebilecektir. Eğer para gönderimi yaparken bir problem yaşıyorsanız, sitemiz içerisinde olan gerekli başlıklardan yardım alarak konuyla ilgili çözüme ulaşabilirsiniz.

Cebe Havale Edilen Parayı Çekmek

Cebe havale edilen parayı çekmek için yapmanız gereken çok basittir. Öncelikli olarak size para gönderilen bankanın ATM’sine gönderim yapıldıktan sonra 24 saat içerisinde gitmelisiniz. 24 saati geçen ödemeler, gönderimi yapan kişinin hesabına geri yatırılmaktadır. Sonrasında da önce kartsız işlemler menüsünü ATM’den açın ve telefon numaranızı girin. Sonrasında size gönderim yapan kişinin telefon numarasını girin. Böylece işleminiz başlamış olacaktır. SMS onay kodunu girmenizin ardından da size yatırılan miktarı gireceksiniz. Ardından paranızı almanız mümkün hale gelecektir.

Siz de eğer komisyon ücreti ödemeden para havale etmek istiyorsanız 20 Türk Lirası ve 1000 Türk Lirası arasında değişen tutarlarda karşı tarafa havale yapabilir ve bununla ilgili işlem kesim ücreti yaşamadan para gönderimi sağlayabilirsiniz. Banka ve bankacılıkla ilgili daha fazla makaleye sitemiz içerisinde ulaşabilirsiniz, Cebe havale nasıl yapılır sorusunu birlikte yanıtladık.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu