Bankacılık Haberleri

Banka Kredilerinde SGK Verilerinin Önemi Var mı?

Banka Kredilerinde SGK Verilerinin Önemi Var mı?

İnsanlar genellikle bankalara ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi konular için gitmektedir. Bu durumlarda da bankalar kredi vereceği kişinin düzenli ödeme yapıp yapmayacağını elde tutulur belgelerle gözetlemek istemektedir. Bankalar kredi vereceği kişinin düzenli bir şekilde gelirinin olmasını ve aldığı kredinin aksama yaşamadan ödenmesini belirtmektedir. Buna karşılık olarak da Sosyal Güvenlik Kurum’undan belge getirmesini istemektedir.

Orada bulunan bilgileri kontrol ederek kredi verip, verilmeyeceğini karar vermektedir. Bankalar kredi verdikleri kişilerle uğraşmak istemediği için kredi verecekleri kişileri iyice kontrol ettikten sonra vermektedir. Banka kredilerinde SGK verilerinin önemi var mı?

Sosyal Güvenlik Kurum’undan alınan verilerinin kredi verecek olan bankalar için büyük önem taşımaktadır çünkü burada kredi isteyen kişinin düzenli olarak çalıştığı gözükmektedir. Banka kredilerinde SGK verilerinin önemi var mı? Sorusu buna karşılık olarak büyük önem taşıdığını vurgulamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurum’un da bulunan bilgiler doğrultusunda kredi onayı verilmektedir. Tabi sigortalı çalışmış olmak hemen kredinin onaylanması demek değildir.

Sigortadan alınan belge bir tür bankalar için güvence olmaktadır. Kredi veren bankalar için sigortalı olmasanız dahi, bankaya teminat olarak başka bir şey göstermesi gerekmektedir ya da üzerine kayıtlı malların bir miktarını ipotekleyerek de kredi çekmenize olanak sağlamaktadır. Fakat ödemekte sorun yaşadığınız kredileriniz için ipotekli mallarınızdan olabilirsiniz. Kredi çekmek için kefilde kullanabilirsiniz bu da bir diğer yöntemdir.

ayrıntılı bilgi için http://turanay.com.tr/banka-kredilerinde-sgk-verilerinin-onemi-var-mi/ 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ