Bankacılık Haberleri

Esnek Hesap Kredi Notunu Etkiler mi?

Esnek Hesap Kredi Notunu Etkiler mi?

Tüketiciler için finansal destek hizmetleri sunan kuruluşlar bankalardır. Bankalar para ve para karşılığını ifade eden birçok hizmet sunmaktadır. Bankaların sunduğu bu hizmetlerin herhangi birinden yararlanmak için bankadan hesap açılması gerekir. Hesap açılışı sonrasında bankanın sunmuş olduğu tüm hizmetlerden faydalanmak mümkün olacaktır.

Bankalar kendi bünyesinde hesap açtıranlar için hesabı esnek hale getirmek adına belli bir kredi limiti tanımlar. Bu kredi limiti esnek olan hesapta para olmadığında bile nakit ve diğer parasal ihtiyaçları bu limit dahilinde yapmaya olanak sağlamaktadır. Ancak hesabın eksi bakiyeyi düşmesi durumunda kredi kartında olduğu gibi gecikme yaşanması muhtemel olmaktadır. İşte bu noktada esnek hesabın banka müşterisine ne gibi olumsuz sonuçlar doğurabileceği iyi bilinmelidir. Birçok banka müşterisi esnek hesapla ilgili olarak esnek hesap kredi notunu etkiler mi sorusunun cevabını merak etmektedir.

Esnek Hesapla Kredi Notu İlişkisi

Esnek hesabın kullanımından sonra kredi kartı borcu gibi geri ödeme koşulları taşıdığını unutmamak gerekir. Bu nedenle esnek hesapta oluşabilecek her gecikme kredi kayıt bürosu tarafından kredi notunun düşmesine doğrudan etki edecektir. Esnek hesap kullanılırken sonrasına doğacak olan olumsuzlukların önüne geçmek elbette ki hesap sahibinin elinde olan bir şeydir. Esnek hesap sahibi olarak esnek hesap kredi notunu etkiler mi sorusuna cevap olarak bakiyenin eksi limite düşmesi ve artı limite çıkarılması durumda kredi notunun düşmesine doğrudan etki edecektir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ