Bankacılık Haberleri

Ziraat Bankası Mobil Uygulama Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankası Mobil Uygulama Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Bankacılık sektörünün lider bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, pek çok konuda müşterilerine yeni avantajlar sunmaya devam ediyor. Ziraat Bankası’nın müşterileri için sunduğu avantajlardan biri de Ziraat mobil adlı uygulamadır. Ziraat mobil uygulaması sayesinde banka müşterilerinin bankacılık işlemlerinin çoğunu mobil cihazları aracılığı ile rahatlıkla yaptıkları görülüyor. Banka müşterilerinin bazen mobil uygulamaya giriş ile ilgili sorunlar yaşadıkları ortaya çıkıyor. Bu sorunların aşılmasında bazı kontrol ve işlemlerin sağlanması yeterli oluyor.

Mobil Uygulamaya Giriş Sorunu Nasıl Çözülür?

Banka müşterilerinin mobil uygulamaya giriş ile ilgili yaşadıkları sorun hakkında yapmaları gerekenlerin başında internet bağlantılarını kontrol etmeleri geliyor. Mobil cihazlardaki internet kesintileri mobil uygulamaya girişi engelleyebiliyor. Bu nedenle banka müşterilerinin mobil cihazlarındaki internet bağlantılarının kesik olmadığından emin olmaları gerekiyor. Diğer taraftan mobil cihazlardaki internet bağlantılarının kapatılıp yeniden açılması da mobil uygulamaya girişte yaşanan sorunların çözümünde etkili olabiliyor.

Mobil Uygulama Ne Zaman Kaldırılıp Yeniden Kurulmalıdır?

Ziraat mobil uygulamayı kullanmak isteyen fakat belli nedenler ile mobil uygulamaya giriş yapamayan müşterilerin mobil cihazlardan uygulamayı kaldırıp yeniden kurmaları gerekiyor. Böylelikle mobil uygulamanın cihazdan kaldırılıp yeniden kurulması mobil uygulamaya giriş sorununun çözülmesini sağlıyor. Müşterilerin mobil uygulamayı kaldırdıktan sonra uygulamayı yeniden cihazlara yüklemeden önce mobil uygulama ile ilgili tüm dosyaların cihazdan kaldırılmış olmalarına dikkat etmeleri gerekiyor.

Ziraat Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Ziraat mobil uygulamasını kullanmak için müşterilerin öncelikle ana ekrandaki ”Mobil Uygulama” simgesine dokunmaları gerekiyor. Daha sonra müşteri numarasının ve şifresinin de girilmesi gerekiyor. Ekrana gelen parola ve mobil cihazlara SMS ile gönderilen kodun yazılıp giriş yap sekmesine tıklanılmasının ardından mobil uygulama aktif hale geliyor. Böylelikle müşterilerin bankadaki hesapları ve kredi kartları ile ilgili işlemlerini giriş ekranında görmeleri mümkün oluyor. Bankada diğer işlemler ile ilgili mobil uygulamanın sol üst kısmında bulunan simgeye dokunarak uygulama menüsünün açılması gerekiyor. Müşterilerin bankaya gitmeden istedikleri yerden banka ile ilgili işlemlerini yapma imkânı sağlayan mobil uygulama kullanımına olan talebin her geçen gün arttığı görülüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ