Bankacılık Haberleri

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama ( Örnek Kredi Hesaplamaları)

Gün itibariyle tüketici kredilerinde taleplere göre değişiyor olsa da maksimum altmış ay vadelere kadar kredi alımının yolu açıldı. Kredi tahsisinde ülkenin her bölgesinde şubesi olması nedeniyle tüketiciye daha rahat ulaşan Ziraat Bankası Kredi Hesaplama ile örnek kredi alımları ve ödemelerini inceleyebiliyorsunuz.

Kredi Hesaplamaları

Aradan çok geçmemesine rağmen 36 ay olarak belirlenen tüketici kredisi vadelerinde son dönemde oluşan ekonomik olaylar nedeniyle değişikliğe gidildi. Tüketicilerin merakla beklediği bu vade değişikliği beklentilerin üzerinde oldu. Muhtemel 48 ay dan daha yüksek vadelerde kredi tahsisi beklentisi olmasa da atılan adımlar neticesinde vadeler 60 ay’a kadar uzatıldı. Bu durum tüketicinin aldığı krediyi daha uzun ve daha rahat ödemesi amaçlı olarak sunuldu. Artan vadelerde ise daha çok faiz ödemesi yapılması söz konusu. Bu anlamda alacağınız para tutarları ile muhtemel ödemeleriniz için örnek hesaplamalar yapmak istedik. Ayrıca Ziraat Bankası Güncel Krediler ile ayrıntılı bilgi de alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama için istenilen vadelerde güncel kredi faizlerini % 1,75 olarak sunuyor. Son zamanlarda yükselmesine rağmen inme potasında giren faizler devlet bankası olarak Ziraat Bankasında daha uygun şartlarda diyebiliriz. Uzun vadelerde gelirinize göre daha yüksek krediler de alabilme imkanları da doğmuş oldu ki burada vade ile faiz orantısına bağlı olarak daha yüksek oranlarda ödeme yapabilirsiniz. Bunun için kendinize ve muhasebenize en uygun vade aralıklarında seçim yapmak en mantıklı adım olarak görünüyor.

50 Bin Lira Kredi Ödemesi Hesaplama

Ziraat Bankası Kredi Hesaplaması için örnek 30 bin lira kredi üzerinden bahsetmek gerekirse bunun için 12 ay 2.750 TL, 24 ay 1.497 TL, 36 ay 1.084 TL, 48 ay 881 TL ve 60 ay için ise 761 TL ödemeniz gerekiyor. 60 ay vade sonunda masraflar haricinde ödemeniz gereken tutar toplam 88.380 TL ve burada faiz ödemeniz ise 38 bin 380 TL. Neredeyse iki katı katar para ödemesi söz konusu diyebiliriz. Bu anlamda alacağınız toplam kredi tutarları, vadeleri ve ödeme tutarlarınız şu şekilde oluyor.

Ödeyeceğiniz Masraflar

Ziraat Bankasından alacağınız krediler için hayat sigortası poliçesi ödemeniz gerekebilir. Bu ödemeniz yaşınız ve cinsiyetinize göre değişiklik göstereceğinden net bir rakamdan bahsetmek yanlış olabilir. 43 yaşlarında bir erkek için yaklaşık 400 TL civarlarında bir masraf oluşacaktır. Burada Alacağınız tutarın binde beşi oranında kredi tahsis ücreti ödemesi oluşuyor. Bu rakam 50 bin lira için 250 TL tutarken, 10 bin lira kredi için 50 TL. Ayrıca BSMV ve KKDF ödemesi yapmanız gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Siyabent dedi ki:

  50bin kredi 24 ay

 2. Adem ŞAHİN dedi ki:

  120 ay konut kıredisi kullammak istiyorum

  1. Turan Ay dedi ki:

   Adem bey biz krediler hakkında bilgiler veriyoruz. Kredi tahsisi yapmıyoruz. Bunun için bankaları tercih etmelisiniz.

BİR YORUM YAZ