KredilerZiraat Bankası

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ödeme

Gün itibariyle tüketici kredilerinde taleplere göre değişiyor olsa da maksimum altmış ay vadelere kadar kredi alımının yolu açıldı. Kredi tahsisinde ülkenin her bölgesinde şubesi olması nedeniyle tüketiciye daha rahat ulaşan Ziraat Bankası Kredi Hesaplama ile örnek kredi alımları ve ödemelerini inceleyebiliyorsunuz.

Kredi Hesaplamaları

Aradan çok geçmemesine rağmen 36 ay olarak belirlenen tüketici kredisi vadelerinde son dönemde oluşan ekonomik olaylar nedeniyle değişikliğe gidildi. Tüketicilerin merakla beklediği bu vade değişikliği beklentilerin üzerinde oldu. Muhtemel 48 ay dan daha yüksek vadelerde kredi tahsisi beklentisi olmasa da atılan adımlar neticesinde vadeler 60 ay’a kadar uzatılmıştı ancak son aşamada 36 aya indirildi.  Bu durum tüketicinin aldığı krediyi daha uzun ve daha rahat ödemesi amaçlı olarak sunuldu. Artan vadelerde ise daha çok faiz ödemesi yapılması söz konusu. Bu anlamda alacağınız para tutarları ile muhtemel ödemeleriniz için örnek hesaplamalar yapmak istedik. Ayrıca Ziraat Bankası Güncel Krediler ile ayrıntılı bilgi de alabilirsiniz.

Kredi Tutarı 12 24 36
10 Bin Lira 931 514 377
20 Bin Lira 1.863 1.029 755
30 Bin Lira 2.795 1.544 1.132

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama için istenilen vadelerde güncel kredi faizlerini % 1,47 olarak sunuyor. Son zamanlarda yükselmesine rağmen inme potasında giren faizler devlet bankası olarak Ziraat Bankasında daha uygun şartlarda diyebiliriz. Uzun vadelerde gelirinize göre daha yüksek krediler de alabilme imkanları da doğmuş oldu ki burada vade ile faiz orantısına bağlı olarak daha yüksek oranlarda ödeme yapabilirsiniz. Bunun için kendinize ve muhasebenize en uygun vade aralıklarında seçim yapmak en mantıklı adım olarak görünüyor.

Ödeyeceğiniz Masraflar

Ziraat Bankasından alacağınız krediler için hayat sigortası poliçesi ödemeniz gerekebilir. Bu ödemeniz yaşınız ve cinsiyetinize göre değişiklik göstereceğinden net bir rakamdan bahsetmek yanlış olabilir. 43 yaşlarında bir erkek için yaklaşık 400 TL civarlarında bir masraf oluşacaktır. Burada Alacağınız tutarın binde beşi oranında kredi tahsis ücreti ödemesi oluşuyor. Bu rakam 50 bin lira için 250 TL tutarken, 10 bin lira kredi için 50 TL. Ayrıca BSMV ve KKDF ödemesi yapmanız gerekiyor.

Turan Ay

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema eğitimi gören Turan Ay onlarca kurs ve seminer sertifikasına sahiptir. Banka, Kredi, Finansal Sorunlar açısından araştırmalar yaparak tüketicinin bilgisine sunarken aynı zamanda 1996 yılından bu yana bilişim hizmetinde çalışmaktadır. Kredici.net adresi gibi bir çok internet sitesinin kurucusudur.

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Adem bey biz krediler hakkında bilgiler veriyoruz. Kredi tahsisi yapmıyoruz. Bunun için bankaları tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu