Bankacılık Haberleri

Ziraat Bankası Coronavirüs Destek Kredisi

Ziraat Bankası Coronavirüs Destek Kredisi

Bugünlerin gözde bankacılık başvurusu devlet bankalarının vermiş olduğu altı ay ödemesiz kredi. Devlet bankası denilince de akla ilk gelen Ziraat Bankası. Bu manada Ziraat Bankasına 6 ay ertelemeli 36 ay vadeli maksimum 10 bin lira için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası 6 Ay Ertelemeli Kredi

Krediye başvuru sadece internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Banka şubesine gitmenize gerek kalmıyor. Banka üzerinde internet bankacılığını kullananlar ayrıca ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyor olsa da; ertelemeli kredinin cazip oranları ile başı çektiğini söylemek gerekiyor. Ziraat Bankası Bireysel Temel Destek kredisi olarak sunduğu bu hizmetin ana şartı hane halkının 5 bin lira altında aylık bir gelire sahip olması. Bunun yanında elbette başvuru sahibinin kredi alabilir olması, kredi bilitesi olması, kredi kullanım şartlarına uyuyor olması gerekiyor. Aksi takdirde banka kredinizi onaylamayabilir. Ekonomi açısından incelendiğinde çok cazip bir kredi olduğunu söylemek gerekiyor.

Okunmalı : 294 Lira Taksitli 10 Bin lira Kredi 

10 Bin Lira Kredi Hesaplaması

10 bin lira kredi almanız halinde altı ay sonra aylık ödeyeceğiniz tutar 376 lira. Yani 30*376 = 11.280 TL toplamda ödemeniz gereken tutar oluyor. Bu krediye 50 TL kredi tahsis ücreti, krediyi alan kişinin durumuna göre de hayat sigortası poliçesi ile KKDF ve BSMV ödemesi yapıyorsunuz. Yani başvuru ile net 10 bin lira nakit para elinize geçmeyecektir.

7 Bin 500 Lira Kredi Hesaplaması

Kredinizi 7 bin 500 Lira olarak alırsanız 6 ay erteleme sonrası ödeyeceğiniz taksit tutarları 282 Lira olur. Bu durumda 30*288 = 8 bin 640 Lira ödeme yapmanız gerekiyor. Yine diğer masraflar bu kredi paketi içinde geçerli. Toplam ödeyeceğiniz faiz tutarı ise 1.140 lira ki bu çok cazip bir faiz tutarı.

5 Bin Lira Kredi Hesaplaması

Bu tutarlar dışında almanız muhtemel kredi tutarı 5 bin lira. Bunun için altı ay sonrası ödeyeceğiniz taksit tutarı 188 Lira. 30*188= 5.640 Lira. Yani üç yılın sonunda ödeyeceğiniz faiz tutarı 640 lira oluyor ki bu kredi kullanacaklar için çok avantajlı bin rakam.

Krediye Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Krediye başvuru iki etapta oluyor. Ziraat Bankası internet sitesinden giriş sonrası ilgili formu doldurarak kişisel bilgileri girmek ve telefonunuza gelen kod ile onaylamak. Bu aşamadan sonra başvurunuz alınmış oluyor ve kredi sonucu da yine SMS yoluyla geliyor. Ziraat Bankası coronavirüs destek kredisi devlet bankaları arasında en çok tercih edileni denilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Muammer Atçeken dedi ki:

  Sayın ziraat bankası yöneticileri başvurular nezaman sonuclanacak

 2. Ayhan dedi ki:

  Ahır yapıyorum sıkışık durumdayım 10000 kŕedi almak istiyorum

 3. Mehmet kavgacı dedi ki:

  Sayın ziraat bankası yaptıgımız başvuruları ne zaman degerlenecek

 4. Mehmet kavgacı dedi ki:

  6 ay sonra ödemeli 10000 TL kredi başvurusu için

 5. Ali dedi ki:

  Kredi sonucları ne zaman açıklanır acaba 20 günü geçti basvurali

 6. Ercan dedi ki:

  Benim 1 aydan fazla oldu ama halen daha olumlu veya olumsuz dönüş sağlanamadı.. Sürekli Değerlendiriliyor aşamasında

 7. Ali dedi ki:

  İhtiyacım olduğu için baş vurdum issiz kaldım hala cevap yok galiba herşey yoluna girip ihtiyaç kalmayınca sonuclanacak mağdur durumdayız

BİR YORUM YAZ