Bankacılık Haberleri

Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Olur?

Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Olur?

Ziraat Bankası bireysel müşterisi olanlar diledikleri Ziraat Bankası ATM’sinden kolaylıkla kartsız para çekebilirler. Peki, bu nasıl olacak? Öncelikle hesabınızın internet bankacılığına açık olması gerekmektedir ve internet bankacılığı sistemini kullanmayı biliyor olmanız gerekmektedir. Daha sonra yapmanız gereken işlem, cep telefonuna yükleyeceğiniz, mobil ziraat bankası uygulamasına giriş yapmak.

Uygulamadan giriş yaptıktan sonra ana ekranda karşınıza çıkan QR Kod ile Para Çekme menüsünü tıklayarak yönlendirmeleri takip etmektir. QR Kod ile Para Çekme menüsünü tıkladığınızda parayı çekeceğiniz hesabı seçmeniz istenecek ve tutar girişi yaptıktan sonra devam tuşuna basmalısınız.

Bu arada ATM de menülerde sağ alt köşede QR Kod ile Para Çekme seçilir ve ATM menüsünde kod çıkar. Telefonunuz da açık olan kamera ile ATM deki QR Kodu okutmanız sonrasında paranızı rahatlıkla ATM’lere el değmeden çekebilirsiniz.

Kartsız Para Çekmenin Avantajları Nelerdir?

Evde unutmuş olduğunuz kredi kartınızı veya hesap kartınızı almak için eve dönmek zorunda değilsiniz. ATM’lere gizlenen kart kopyalayıcı yerleştiren hırsızlara fırsat vermiş olmazsınız. Kart ile para çekmekten daha güvenli bir şekilde para çekmenize olanak sağlar.

Qr Kodu Her Yerde Kullanabilir Miyiz?

QR Kodu her yerde kullanmak henüz mümkün değildir. Gelişen teknolojinin ve talepler doğrultusunda önümüzdeki yıllarda QR Kod ile restaurantlar da yemek yenebilir mağazalarda kart kullanmadan QR Kod okuyan postlar vb. ödeme seçenekleri ile ödeme yapılabilir hale gelmesi mümkün olabilecektir.

Qr Kod İle Para Yatırma Mümkün Müdür?

Ziraat Bankası QR Kod ile para yatırma işlemi cep uygulamadaki QR Kod ile Para yatırma işlemi seçilerek istenilen hesaba kart kullanılmadan rahatlıkla para yatırabilirsiniz. Para Çekme işleminde olduğu gibi kamera ile kod okunarak basit bir şekilde hesabınıza para yatırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ