Bankacılık Haberleri

Ziraat Bankası ATM Para Yatırma ve Çekme Limitleri, Bankamatik Limiti

Ziraat Bankası ATM Para Yatırma ve Çekme Limitleri, Bankamatik Limiti

Ziraat Bankası’nın ATM noktalarında para yatırma, para çekme, nakit avans işlemleri, banka kartı işlemleri, kredi kartına dair borçları ödeme, taksitli nakit avans işlemleri ve döviz işlemleri şeklinde birçok farklı işlem yapılabilme imkanı bulunuyor. Ziraat Bankası müşterisi olan kişilerin bu işlemleri Ziraat Bankası kartlarıyla yapmaları da bir o kadar kolay oluyor. Bankacılık işlemlerinde genel olarak limitler ile karşılaşılıyor. Bu limitlerden bir tanesi de ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri.

Ziraat Bankası ATM’lerinde Kartsız Olarak Para Yatırma ve Çekme

Ziraat Bankası ATM’leri, para yatırma işlemi yapılabilen ATM’leri aracılığıyla kartsız olarak para yatırma hizmeti sunuyorlar. Ziraat Bankası ATM’lerinin kartsız olarak para yatırma limitleri ise 20.000 TL olarak belirlenmiştir. Para çekme konusunda belirlenen limit ise 500 TL tutarındadır. ATM noktalarında günlük olarak gerçekleştirilebilecek olan para yatırma işleminin limitiyse 20.000 TL tutarındadır.

ATM noktalarının NRC ve Wincor markalı olanlarında tek bir defada 40 adet banknot, GRG markasına sahip olan ATM’lerdeyse tek bir defada 200 adet banknot makineye teslim edilebilir. Para yatırma işlemi gerçekleştirilen ATM noktalarında ayrıca kartsız şekilde döviz bozdurma da yapılabiliyor. Bankamatiğe yatırılan para hemen hesaba yansıyacaktır. Günlük olarak belirlenen para çekme limitleri 1.500 TL olarak belirleniyor. Komisyon tutarı ödenerek bu limiti aşan tutarda para çekim işlemi de yapılabiliyor.

Ziraat Bankası ATM’lerinde Kartsız İşlemler

Ziraat Bankası ATM’lerinde kartsız şekilde para çekme işlemleri yapılabiliyor. Bu işlem, ‘Kartsız İşlemler’ adlı menüden gerçekleştiriliyor ve bu menüde kişinin TC kimlik numarası, telefon numarası, kart türü, kartın şifresi, hesabın seçimi, kısa mesajla doğrulama, tutarın onaylanması gibi işlemlerin ardından para çekim işlemi yapılabiliyor. Kartsız olarak para çekme işleminden yalnızca bireysel müşteriler faydalanabilmektedirler. ATM noktaları haricinde Ziraat Bankası şubelerinden ve Ziraat Bankası internet bankacılığından para çekim işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Ziraat Bankası ATM’lerinde Yapılan İşlemlerde Komisyon Ödemeleri Var mı?

Ziraat Bankası ATM’lerinde para çekme işlemleri ve bakiye sorgulama işlemleri ücretsiz olarak yapılabiliyor. Para çekme üst limiti aşıldığı zaman en az 3 TL en fazla da 10 TL tutarında kesinti yapılabiliyor. ATM ile ilgili belli sorunlar yaşayan müşterilerin, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak yardım almaları gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ