Bankacılık Haberleri

Altın Hesabı Avantajları Ziraat Bankası’nda

Altın Hesabı Avantajları Ziraat Bankası’nda

İrili ufaklı düzenli olarak tasarruflarınızı altına yatırıyor olabilirsiniz. Sizin için altın almak ilk tasarruf ve yatırım yöntemi olabilir. Kuyumculardan zaman zaman altın alımı yapıyor olabilirsiniz fakat burada yapacağınız en küçük alım 1 gram altın olarak yapılabilir. Bunun altında altın alımı yapmanız imkansız. Örneğin kuyumcuya 10 liralık altın alabilir miyim diyemezsiniz. Fakat istediğiniz tutarlarda altın alımı ve satımı yapabileceğiniz ve bu işlemi haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz yapabileceğiniz bir mecra var. O da Ziraat Bankası Altın Hesabı. Yatırım amaçlı olarak açabileceğiniz bu hesap ile yapabilecekleriniz elbette bununla sınırlı değil. Dilerseniz avantajları ile Ziraat Bankasının müşterilerine sunduğu altın hesabının özelliklerine bakalım.

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Ziraat Bankası bünyesinde açacağınız bir mevduat hesabına yada başlı başına kendisi için altın hesabı açabilmeniz mümkün. Hatta vadeli altın mevduat ve vadesiz altın mevduat hesabı olarak iki türlü hesap açılmasına olanak veriliyor. İsimlerinden de anlayacağınız üzere yapacağınız bu küçük altın yatırımlarını aynı zamanda vadeli olarak yatırmanız halinde yine kazanç sağlamış oluyorsunuz. Yani size hangisi uyar bilinmez fakat buradan açacağınız altın hesabını internet bankacılığına açtırmanız halinde dijital bankacılığın verdiği bütün hizmetleri en yakın internete kadar taşımış oluyorsunuz. Bu çok önemli bir Ziraat Bankası Altın Hesabı avantajı.

Ziraat Bankası Kiraya Dayalı Altın Sertifikası

Ziraat Bankası şubeleri nezdinde açtırdığınız hesaba yaptığınız altın alım ve satımlarında saflık derecesi 1000/1000. Sizi yanıltacak, mağdur edecek bir durum bulunmuyor. Hepsi hesap üzerinden yapıldığı için bu saflıkta altın olarak değerlendiriliyor. Burada hesabınızdan çekim yapmak istemeniz halinde ise fiziki altın almanız mümkün değil. O günün kur şartlarından satılan gram altın TL’ye çevriliyor ve istediğiniz zaman lira olarak teslim alabiliyorsunuz.

Altına Dayalı Kira Sertifikası olarak da gündeme gelen Ziraat Bankası, belli dönemlerde toplanan fiziki altınların gram olarak hesaba yatırılması ile oluyor. Bu altınların ise altı aylık ve yıllık olarak bir kiralama ücreti oluyor ki, Ziraat Bankası Altın Hesabı avantajlarından sadece biri.

Geçmişte alınıp satılan altınlarda fiziki olarak işçilik maliyetleri ve basım tarihleri ile tüketicilerin bir mağduriyeti söz konusu oluyordu. Açılan bu hesaplar neticesinde bu mağduriyetlerde tarihe karıştı. Artık alım ve satım için tek bir fiyat üzerinden işlem yapılabiliyor.

Diğer mevduat hesaplarında olduğu gibi Ziraat Bankası Altın Hesap 100 bin liraya kadar olan tutarlar için sigorta kapsamında. Devletçe verilen bu sigorta teminatı ile altın hesabınız da güvence altında kalıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ