Bankacılık Haberleri

Vadeli Altın Hesabı Faizleri

Vadeli Altın Hesabı Faizleri

Bireysel yatırımını altın alarak değerlendiren kişilerin yastık altı yapmak yerine banka kurumlarına zimmetleyerek hem altın kuru üzerinden hem de faiz oranı üzerinden gelir elde ettikleri bilinmektedir. Banka kurumlarının vadeli altın hesabı faizleri üzerinden gelir elde etmekte olan kişilerin müşterisi olduğu banka ile anlaşma sağlayarak avantajlı konuma geçmesi mümkün olmaktadır. Banka müşterilerinin bu konuda iki taraflı avantaj elde etmesi ile beraber vadeli altın hesabı faizleri her kuruma göre değişkenlik göstermektedir.

Bankaların Altın Mevduat Hesap Faizleri

ING Bank tarafından %2, Denizbank tarafından %2.5, TEB tarafından %2, Garanti Bankası tarafından %2.75, Odeabank tarafından %2, Akbank tarafından %0.80, Şekerbank tarafından %0.50, Halkbank tarafından %0.50, Ziraat Bankası tarafından %0.75, Akbank tarafından %2, İş Bankası tarafından %0.75, Burgan Bank tarafından %0.80 ve QNB Finansbank tarafından %1.50 oranında verilmekte olan vadeli altın hesabına ait faizler günlük kurla beraber büyük oranda gelir elde edilmesine destek olmaktadır.

Vadeli Altın Hesabı Kazandırır

Vadeli altın hesabı adından da anlaşılacağı üzere bireyin banka kurumuna zimmetlediği altın gramı üzerinden faiz almasına olanak tanıyan bir sistem olarak bilinmektedir. Altın kuru üzerinden kazanç kazanacak olan kişi aynı zamanda bankanın aylık ya da yıllık olarak vermekte olduğu faiz oranı üzerinden de gelir elde etmektedir. Vadeli altın hesabını açtırmak için tercih edilen bankanın en yakın şubesine gidilerek güncel faiz oranı üzerinden hesap açtırılabilmektedir.

Yapılan kampanyalar ile son dönemde yastık altı altını ekonomiye kazandırma çalışmaları hız kazandı. Bu anlamda önemli bir miktarı piyasaya çıkarılmış olsa da hala yastık altında tonlarca altın olduğu söyleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ