Bankacılık Haberleri

TEB’den Satılık İcralık 2. El Araçlar, İcralık Araç Alma Şartları

TEB’den Satılık İcralık 2. El Araçlar, İcralık Araç Alma Şartları

İcradan Satılık Araç planlaması yapan kişilerin merak ettiği hususlardan birisi de bankalardan satılık olanlar olabiliyor. Vermiş olduğu taşıt kredilerine istinaden alacaklı konumunda olan bankalardan birisi olan TEB satılık icralık 2. el araç satışını diğer bankalardan farklı olarak İcra Müdürlükleri aracılığı ile gerçekleştiriyor. Bizler araç satışında aracı olmasak ta, sadece siz okuyucularımıza bilgi vermek isteriz.

TEB icralık araç satışlarını İcra Müdürlükleri aracılığı ile gerçekleştiriyor. Araç satışı yapan diğer bankalar kendi bünyesinde oluşturdukları sistem üzerinden ihale ile satış yaparken TEB, bunu daha farklı olarak gerçekleştiriyor. Dışarıda satılan fiyatlarda oranla daha düşük seviyelerden alabileceğiniz bu araçların incelemek istiyorsanız http://www.tebcetelem.com.tr/Icra-Satisindaki-Araclar.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz. Banka tarafından güncel tutulan araçlar sizlerin alternatifleri arasında bulunabilir.

İhaleye Nasıl Katılırım?

İhaleye katılım için banka tarafından belirlenen muammen bedelin yüzde yirmi oranında teminat yatırmanız gerekiyor ki, ihaleye girebilesiniz. Teminat yatırmak istemeyenler, bu ayrıntıdan uzak olmak isteyenler ise alacakları süresiz teminat mektubu ile bu ihalelere katılım sağlayabiliyor. İnternet ortamında online olarak yapılan ihaleye katılım ile oturduğunuz yerden hiç bir yere gitmeden uygun fiyatlı araç alımı TEB’den satılık icralık ikinci el araçlar ile yapılabilir.

İcradan satılık araç alımı yapmak isteyen gerçek ve tüzel kişilikler bu ihaleye katılabiliyor. Gerçek kişiler kimlik fotokopisi ile, tüzel kişilikler ise yetkili olduğuna dair belge ve imza sirküleri ve vergi levhası eşliğinde ihaleye katılabiliyor.

Satılık Araçları Nasıl Görebilirim?

İcradan satılık araç listesini internet üzerinden görebilir, burada fotoğrafları ile ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Dijital ortamda incelediğiniz araca ait modeli, plakası, muammen bedeli ve yatırmanız gereken teminat tutarları burada belirtiliyor. Yatıracağınız teminat ile buradan ihaleye katılım sağlayabilir ve teklif verebilirsiniz. Aracı fiziki olarak görmek istiyorsanız bunun için aracın bulunduğu il ve otoparkına kadar gitmeniz gerekecektir.

Yatırılan Teminatı Geri Alabilir miyim?

İcradan Satılık Araç için yatırılan teminatı ihaleyi alamamanız durumunda iade alabiliyorsunuz. Fakat ihaleye verdiğiniz teklif ile aracı almaya hak kazanır, fakat aracın bedelini yatırmaz ve almak istemezseniz bu teminat bankaya gelir oluyor. Yani iade alamıyorsunuz.

Alacağınız aracın bedeli ve masraflarının ödemesi yapıldıktan sonra yetkili müdürlük size araç teslim evrakını teslim ediyor. Bu evrak ile aracınızı alıyorsunuz fakat otopark ücreti gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca aracın MTV borcu, ruhsatının kayıp olma ihtimali de bulunuyor ve bu tür masraflarda alıcıya ait oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Fatih dedi ki:

    İCralık araç satışları hep duyulan işlem. Fakat burada ayrıntılı bilgi vermişsiniz. Yani icradan satılıyor fakat TEB bankasına ait hacizli araçlar. İlginç

  2. Meryem dedi ki:

    İcra sayfasındanda takip ediyorum. Hacizli araçlar ilgi çekici. Uygun fiyat

  3. Tuğba dedi ki:

    Yeni baktım listeye. Son listeye göre teb icralık araç satış listesi yenilenmiş. Merak edenler için

BİR YORUM YAZ