Bankacılık Haberleri

Sancaktepe Kiralık Daire Fiyatları Ne kadar?

Sancaktepe Kiralık Daire Fiyatları Ne kadar?

İstanbul Anadolu Yakası’nın son yıllarda yıldızı parlayan ilçelerinden Sancaktepe, 380 bine yakın nüfusa sahip.

Şehrin prim değeri artan ilçeleri arasında yer alan Sancaktepe’de yeni projeler artış gösteriyor. Özellikle İstanbul’un başlıca sorunlarından trafiğe çözüm üretmek amacıyla metro projeleri hayata geçiriliyor. Metro projelerinin güzergâhında olan yerler değerleniyor ve doğrudan bölgedeki konut fiyatları artıyor. Sancaktepe de Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro projesiyle birlikte değerlenen ilçelerden. Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosunun birinci etabının açılışı geçtiğimiz yıl gerçekleşti. Anadolu Yakası’nın dikkat çeken metro hattının ilk bölümü olan Üsküdar-Ümraniye hattını, ikinci etapta Çekmeköy-Sancaktepeizleyecek. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının diğer kısımlarının ise 2018’in haziran ayında hizmete sunulması bekleniyor. Üsküdar-Sancaktepe arası yolculuk süresini 27 dakikaya indirecek metro hattının geçiş güzergâhında bulunan Sancaktepe’nin prim değeri artıyor.

Gayrimenkul sektörünün öne çıkan ilçelerinden Sancaktepe’de farklı konut tipleri bulunuyor. Kiralık daire arayanların yakından takip ettiği yerlerden Sancaktepe ilçesinde hemen hemen her bütçeye uygun ev bulmak mümkün. Peki, Sancaktepe kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor? Sancaktepe’nin konutta kazandıran mahallerinde kira fiyatları ne kadar? İşte Sancaktepe’de kiralık daire arayanlar için önemli bilgiler…

Sancaktepe kiralık daire fiyatları 954 TL’den başlıyor!

Sancaktepekiralık daire fiyatlarıbölgede yaşamak ve gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin ilgilendiği konuların başında geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Sancaktepe kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 954 TL, maksimum 1.575 TLarasında gösterilirken, ortama kira fiyatı 1.260 TL olarak belirtiliyor.

Sancaktepe’nin konutta kazandıran mahallerinde kira fiyatları ne kadar?

Yeni projelerin artış gösterdiği Sancaktepe ilçesindetoplam 19 mahalle yer alıyor. Bu 19 mahalle arasında satılık konut fiyatı en çok artan üç yerşöyle; Veysel Karani, Eyüp Sultan ve Akpınar. Peki, Sancaktepe’nin konutta kazandıran mahallerinde kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

  • com Bölge Raporu verilerine göre, Veysel Karanikiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için,1.111 TL ile 1.851 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.481 TL.
  • Eyüp Sultan’da 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı, minimum745 TL, maksimum 1.241 TLarasında gösterilirken, ortalama kira fiyatı 993 TL olarak belirtiliyor.
  • Akpınar kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 641 TL ile 1.068 TL aralığındayken, ortalama kira fiyatı 854 TL olarak gösteriliyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ