Bankacılık Haberleri

Kredi Kartı Ne Zaman Teslim Edilir?

Kredi Kartı Ne Zaman Teslim Edilir?

Kredi kartı bankanın onaylamasından sonraki on beş gün içerisinde sözleşmede belirtilen adrese gelmektedir. Kredi kartı ne zaman teslim edilir? Bu süre içerisinde kredi kartını aldığınız banka da bir sürü prosedürler bulunmaktadır. Bu işlemlerden dolayı gecikmeler meydana gelebilir. Kredi kartını aldığınız banka sizi PTT yoluyla göndermektedir. Bu gelen zarfı her hangi bir özel neden olmadıkça kredi kartın asıl sahibine verilmesi gerekmektedir.

Kredi Kartını Kim Teslim Eder

Fakat her hangi bir nedenden dolayı kart sahibi, PTT geldiği zaman evde yok ise evde bulunan, soyadı aynı olan aile bireylerinden her hangi birine teslim edile bilir. Kredi kartı ne zaman teslim edilir? Sorusu bankaların iş durumuna göre değişiklik gösterdiğini bildirmek gerekmektedir. Fakat onaylanan kredi kartınızı posta yoluyla değil de şubeden teslim almak istediğiniz takdir de daha erken teslim alabilirsiniz çünkü bu gibi durumlarda postada da sorunlar yaşanabiliyor.

Sizde erken almak istiyorsanız kredi kartınızı şubeye giderek daha güvenilir bir şekilde teslim alınmaktadır. Kredi kartınızın geç gelmesi bankadan kaynaklanan bir neden değildir çünkü bankada basımı gerçekleşen kredi kartının bankaların anlaşmalı olduğu teslimat şubelerine bağlıdır. Şubeler bütün dağıtım ürünlerini topladıktan sonra dağıtıma başlamaktadır. Siz de onaylanan kredi kartınızı alacağınız zaman ev adresi yerine şubeden almayı tercih ederseniz en az bir hafta içerisinde elinizde olmaktadır. Kredi kartı herkese verilmemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ