Bankacılık Haberleri

Kredi Kartı Nakit Çekime Neden Kapatılır?

Kredi Kartı Nakit Çekime Neden Kapatılır?

Tüketicilerin nakit ihtiyaçları için bankaların sunmuş oldukları birbirinden farklı finans destek ürün ve hizmeti bulunmaktadır. Bu finans destek ürün ve hizmetlerin başında krediler ve kredi kartları gelmektedir. Kredi ve kredi kartları temelde aynı finans mantığına dayanan ancak tüketici tarafından kullanım amacı değişkenlik gösteren finans destek ürünleridir. Krediler, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve araç kredisi gibi farklı ihtiyaçlar için kullanılmakta iken, kredi kartı nakit çekime neden kapatılır?

Kartın Asgari Ödemesi Bulunur

Gündelik olarak mevcut kredi finans ürünlerinden farklı olarak alışveriş imkanı sunmaktadır. Kredi kartı kullanımı nedeniyle ilgili banka her ayın belli dönemlerinde tüketiciye asgari ödeme tutarı adı altında bir tutar ödemesini talep etmektedir. Kredi kartının düzenli olarak hem nakit çekime hem de alışverişe açık kalması için bankanın belirlemiş olduğu asgari ödeme tutarının belirtilen tarihler arasında yatırılması gerekir.

Yasal Süreç İçin Geri Sayım

Bankanın belirtildiği tarihte ve kullanımdan dolayı kredi kartına yansıyan asgari ödeme tutarının üç dönem yaklaşık olarak 90 gün süresince ödenmemesi durumunda kredi kartı banka tarafından nakit çekime kapatılır. Bu durum kredi kartı nakit çekime neden kapatılır? Sorusu için en doğru cevaptır. Aynı şekilde kredi kartı nakit çekime kapatma tüketicinin talebi doğrultusunda da yapılabilmektedir. Kredi kartını nakit çekime kapatman isteyen tüketiciler bankanın sunmuş olduğu bu finans ürününü sadece alışveriş yapmak için kullanmayı tercih etmektedir.

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kartlar genelde borçlarından dolayı kapatılmaktadır. Bu borcun ödenmesi ile kullanıma kapatılan kart nasıl açılır. Fakat kalıcı olarak kapatılan kredi kartlarının tekrar açılması söz konusu değildir. Özellikle banka yasaklısı olmuşsanız kart tahisisinin yapılması oldukça uzun süre alabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ