Bankacılık Haberleri

Kredi Kartı Kapattırma İptal Ücreti Ne Kadar?

Kredi Kartı Kapattırma İptal Ücreti Ne Kadar?

Kredi kartı kullanıcılarının merak ettiği Kredi kartı iptal ücreti ne kadar? Sorusunun detayları hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz. Son yıllarda giderek artan kredi kartı kullanımı bazı müşterilerin zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de kredi kartını kapattırmak isteyen müşterilerin kart kapattırma durumunda ödeyecekleri ücretler hakkında bilgi verelim.

Kredi kartı kapatılınca ücret ne kadar olur?

Bu konuda standart bir şekilde kredi kartı kullanan müşterilerine herhangi bir şekilde kredi kartı kapatma ücreti ödemeyeceklerini belirtmek istiyoruz. Ancak bazı istisnai durumların bulunduğunu belirtelim. Eğer kullanmakta olduğunuz kredi kartınızı ile ilgili olarak öncesinde kullanma talimatı verdiyseniz cezai durumla karşılaşma durumunuz vardır. Ancak bu durum çok az müşteri tarafından kabul edilmektedir. Bunun için diğer müşterilerin kredi kartı iptali sırasında herhangi bir şekilde ücret ödemeyeceklerini belirtmek istiyoruz.

Kredi kartınızı kapattırma işlemi sırasında sizlere kullanmış olduğunuz bazı kampanya haklarından dolayı da ceza kesilme durumu vardır. Bu konuda en net bilgiyi almak için bankanız ile görüşme yaparak sonuç alabilirsiniz. Kampanyaların değişkenlik göstermesinden dolayı ve şartlarının bankalar tarafından belirlenmesinden sonra bu konuda net bilgi vermemizin doğru olmadığını açıklamak istiyoruz.

Kredi kartı kapatırken borcunuza dikkat edin

Kredi kartınızı kapattırmak istediğiniz zaman kredi kartına 1 kuruş borcunuzun bile olmamasına dikkat ediniz. Hatta bu konuda mümkünse 1 TL 2 TL gibi daha fazla ödeme yaparak sonrasında zor bir durumun sizleri beklemesinin önüne geçebilirsiniz. Kapatırmış olduğunuz kredi kartınızın içerisinde borç olması 10 yıl sonrasında kadar sizlere faizli bir şekilde borç çıkacağını habercisi olacaktır. Bu yüzden bu detaya dikkat ederek 10 yıl sonrasında faiziyle birlikte karşınıza borç çıkmasının önüne geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ