Bankacılık Haberleri

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar, Ne Zaman Teslim Edilir?

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar, Ne Zaman Teslim Edilir?

Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra onaylanan kişilerin merak ettiği sorulardan birisi onaylanan kredi kartı kaç günde gelir oluyor. Özellikle ilk kez kart başvurusu yapan ve onaylanan kişiler ile uzun süre kart yasaklısı olmasından dolayı alamayan kişilerin onay sonrası ne zaman kartlarını teslim alacaklarını merak ederler. Kişiler çok acil olmasa da kartlarının teslimi biraz zaman alabiliyor. Bu gecikmeye bankalarda istemezler elbette. Çünkü ne kadar geç teslim ederlerse o kadar çok kazanacaklarından zarar etmeye başlarlar.

Kredi Kartı İki Hafta İçinde Gönderilir

Başvuru ile onaylanmış olan kredi kartları yaklaşık iki hafta 15 gün içerisinde basım işlemi tamamlanır ve sahibini gönderilir. Bu durum birazda banka ve kart basım merkezindeki yoğunluğa bağlı olarak değişiklik gösterir. Birde yolda geçen zamanı ele alırsak bu durum iki haftayı bulabiliyor. Zira zaten hafta sonu tatili gibi hususlarda meydana geliyor. Hatta başvuru sonrası muhtemel olan tatil günleri bu süreyi uzatabiliyor. Dokuz günlük bayram tatilleri gibi uzun süreli tatilleri ele alırsak bu durum iki haftayı da geçebiliyor.

SMS İle Bilgi Veriliyor

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir sorusunun cevabı aslında size bildiriliyor. Basım merkezince basılanı ve sahibine verilmek üzere kuryeye teslim edilen kredi kartları başvuru sahibine SMS ile bilgilendiriliyor. Kartınızın teslim edilmek üzere yola çıktığı ve muhtemel size teslim süresi gibi hususların olduğu bu mesajlar önemli bir bilgilendirme. Bu sayede sizde kartınızın durumunu sorgulayabiliyor ve takibini yapabiliyorsunuz.

Kart başvurusu yaptığınız bankanın internet bankacılığını kullanıyorsanız onaylanan kredi kartınızı takip etmeniz biraz daha kolaylaşıyor. Çünkü internet üzerinde giriş yaptıktan sonra kartınızın durumunu sorgulamak başvuru yapmak kadar kolay oluyor. İnternet şubeyi kullanmıyorsanız sorgulama yapabileceğiniz diğer bir mecra müşteri hizmetleri. Bankanızın çağrı hizmetlerini aradıktan sonra kartınızın hangi aşamada olduğu hakkında bilgi ediniyorsunuz.

Gelmezse Müşteri Hizmetlerini Arayın

Kart başvuru onayı sonrası yaklaşık 15 gün geçmesine rağmen size kart gelmemişse ve bununla ilgili SMS mesajı gelmemişse bunu bankanızla iletişime geçerek paylaşın. Muhtemel oluşmasa da size gönderilen kartınız teslim edilememiş olabilir, kuryeler bu kartınızı geri iade etmiş olabilir. Çünkü kart sahibi dışında birisine kartınız teslim edilmeyebiliyor. Zira internetten yapılan başvurular sonrası kart kullanımı için sözleşme imzalamanız gerekir. Bu sözleşmelerde kuryeler tarafından kartınızla birlikte getiriliyor imzanız alınarak geri bankaya iade ediliyor. Bu iadesi sonrası kartınız kullanıma açılıyor ve bir ATM’de kartınızı kullanmanız sonrası harcamalara açılıyor. Onun için müşteri hizmetleri ile irtibata girilmesi gerekir.

Muhatabınız Bankalar

Kredi kartı başvurusu ve takibi ile diğer hususlarda sizlerin muhatabı bankalardır. Bu ürünlerin hizmetini sunan bankalar dışında yapılacak işlemler sizi maddi olarak mağdur edebilir. Bunun için kartınızın durumu ve diğer hususları bankanızla paylaşmanız gerekir.

Kart basım merkezleri bankaların genelde tek merkezde yapılan bir işlem. Bu yüzden yoğunluk yaşanıyor olabilir. Bu yoğunluğa rağmen iki hafta süresi içinde gelemeyen kartlar mutlaka irdelenmeli. Umarım Kredi Kartı Kaç Günde Gelir başlıklı yazımız size faydalı olmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ